Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Andreju Judinu

Telefonintervija ar Gunāru Nāgelu

Piketā aicinās Saeimu nekavēties ar grozījumiem Okupācijas muzeja likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ceturtdienas rītā pusdeviņos iepretim Saeimas namam rīko piketu, lai mudinātu deputātus otrajā lasījumā atbalstīt grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā.

Grozījumi likumā nepieciešami, lai beidzot varētu sākt Okupācijas muzeja pārbūvi un to pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī. Kā norāda muzeja vadība, rekonstruēto ēku gaida lielākā daļa sabiedrības, tostarp valsts prezidenti, inteliģences pārstāvji un muzeja vēsturnieki.

''Pārbūves projekts ir iesniegts Rīgas pilsētas būvvaldē, un mēs ceram uz Saeimas palīdzību nodrošināt to, ka muzejs varēs pilnvērtīgi darboties pārbūvētas telpā Latviešu strēlnieku laukumā vēlākais Latvijas simtgadē. Kā zināms, Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu piešķirt padomju okupācijas upuru piemiņas memoriālam nacionālo interešu objekta statusu. Un tagad mēs aicinām Saeimu otrajā lasījumā pieņemt deputāta un vēsturnieka Ritvara Jansona priekšlikumus, ka būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tajā skaitā pieņemot lēmumu par Okupācijas muzeja būvatļauju, kas šobrīd ir Rīgas būvvaldes kompetencē.  Pēc būvdarbu uzsākšanas kontroli veiktu Valsts būvniecības kontroles birojs.  Katrā ziņā Rīgas pilsēta ir šobrīd to lietu izstiepusi, un mēs ceram uz šo kā atrisinājumu, lai būvprojekts vispār varētu notikt,'' stāsta Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

Kā vēstīts iepriekš, ap Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu jau ilgāku laiku virmo būtiskas kaislības - sākotnēji projekts izraisīja apjomīgas diskusijas arhitektu vidū, pēc tam  projekts pakāpeniski kļuvis arī par politiķu cīņas arēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti