Panorāma

Ministrs lūdz prokuratūru vērtēt RD bezdarbību

Panorāma

TV pirmizrāde filmai par brāļiem Žagariem

Okupācijas muzejam spāru svētki

FOTO: Svin Okupācijas muzeja «Nākotnes nama» spāru svētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Okupācijas muzeja topošajam "Nākotnes namam" piektdien, 18. oktobrī, svinēti spāru svētki – muzeja ēkas  jumtu Strēlnieku laukumā Rīgā rotāja spāru vainags, simbolizējot jumta konstrukciju pabeigšanu, informēja valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Plānots, ka pēc ēkas pārbūves muzejs tā vēsturiskajās telpās Strēlnieku laukumā 1 varētu atgriezties 2020. gada vasarā. Pārbūves laikā Okupācijas muzejs un tā patstāvīgā ekspozīcija atrodas Rīgā, Raiņa bulvārī 7.   

Šobrīd "Nākotnes namā" paveikti apmēram 80%, savukārt vecajā muzeja daļā – apmēram 20% nesošo konstrukciju būvdarbu, informēja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica. 

VNĪ norādīja, ka Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā "Nākotnes nams" saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – 2001. gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

Muzeja pārbūve sākās pēc tam, kad pērn maijā VNĪ parakstīja līgumu ar iepirkuma uzvarētāju būvkompāniju "Skonto būve". Kopējas izmaksas plānoja nedaudz pāri pieciem miljoniem eiro, un noteica, ka darbi jāpabeidz gada laikā.

"Projekta kopējā summa nav pārsniegta. Un uz to mēs arī ejam, lai iekļautos gan likumā noteiktajā termiņā, gan budžetā," sacīja Gruškevica,

norādot, ka objekts ekspluatācijā jānodod nākamā gada vasarā.

Vienlaikus ar muzeja pārbūvi un "Nākotnes nama" būvniecību jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts "Vēstures taktīla". Memoriāla ideja ir pieminēt tautas upurus, iesaistot pilsētas ikdienas dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijās un arhitektoniskajā formā. Memoriāla būvniecību plānots sākt jau šoruden.

Kopumā Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei un padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveidei Kultūras ministrija piesaistījusi valsts budžeta finansējumu – 8,9 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti