Pētījums: Visbiežāk laulību līgumu Latvijā slēdz vecumā no 31 līdz 40 gadiem

Visbiežāk laulību līgumu Latvijā cilvēki slēdz vecumā no 31 līdz 40 gadiem, liecina datu bāzes „Lursoft” veiktais pētījums.

Bet ir arī izņēmumi, tostarp pētījums atklāj, ka jaunākajai personai, kura Latvijā slēgusi laulību līgumu, līguma slēgšanas brīdī bija 17 gadi, savukārt, vecākajai 88.

Lai arī pēdējos gados reģistrēto laulāto mantisko attiecību līgumu skaits vairs nesasniedz pirmskrīzes laika rādītājus, laulību līgumi savu popularitāti iedzīvotāju vidū nav zaudējuši, rāda dati.

Kopumā Latvijā reģistrēti 14 211 laulāto mantisko attiecību līgumu, no kuriem izbeigts 61. Lielākā daļa paredz mantas šķirtību - 13 308, bet pārējie mantas kopību (472) un atsevišķu mantu (162). Visvairāk laulību līgumi slēgti Rīgā, kam seko Liepāja, Jelgava, Ogres novads, Daugavpils.

45% no visām personām, kuras noslēgušas laulību līgumu, pieder savs uzņēmums.

Novērojumi liecina, ka līgumu laulātie bieži vien noslēdz nevis uzreiz pēc laulībām, bet gan pēc vairāku gadu kopdzīves. „Lursoft” pārstāvji min, ka, iespējams, viens no iemesliem ir dažādie zemūdens akmeņi, kas sašūpojuši laulības stabilitāti, bet bieži vien par iemeslu laulības līguma noslēgšanai kalpo arī dzīvesbiedra iespējamā maksātnespēja vai arī riskantie biznesa darījumi. Šādos gadījumos, lai pasargātu laulātā mantu un labklājību, bieži vien tiek noslēgti laulāto mantisko attiecību līgumi.

Kā rāda „Lursoft” pētījuma rezultāti, no visām personām, kuras līdz šim ir noslēgušas laulību līgumus, 567 jeb nepilniem 2% ir reģistrēta maksātnespēja. 534 jeb 94% no visiem maksātnespējas procesiem sākti pēc tam, kad noslēgts laulāto mantisko attiecību līgums.

Apkopojot datus par laulātajiem piederošajiem uzņēmumiem, redzams, ka daudz aktīvāk biznesā iesaistās laulību līgumus noslēgušie vīri. Lielākā daļa ir pamanījusies reģistrēt pat vairāk nekā vienu firmu, jo kopumā vīriem pieder 11 812 uzņēmumi, no kuriem 3925 reģistrēti pēc laulību līguma noslēgšanas.

Pēc „Lursoft” rīcībā esošās informācijas, uzņēmumus reģistrējušas 4180 sievas. Laulību līgumu noslēgušajām sievietēm pieder 6113 uzņēmumi, no tiem 2536 dibināti pēc līguma reģistrācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti