Pērn darbinieku prasījumi maksātnespējīgajos uzņēmumos segti vairāk kā miljons eiro apmērā

2013.gadā Maksātnespējas administrācija no darbinieku prasījumu garantiju fonda izmaksājusi 737 608 latus jeb 1 049 522 eiro, informēja Tieslietu ministrijā.

Laika posmā no 1.janvāra līdz 31.decembrim Maksātnespējas administrācija sedza 1 418 darbinieku prasījumus 128 maksātnespējīgajos uzņēmumos. Vidēji izmaksātā summa vienam darbiniekam bija Ls 520 jeb 740 eiro.

Lielākās summas no darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem 2013.gadā izmaksātas SIA „Gādība” 184 darbinieku prasījumu apmierināšanai Ls 109 137 (155 288 eiro), SIA „Namu apsaimniekošana” 116 darbinieku prasījumu apmierināšanai Ls 41 858 (59 558 eiro) un SIA „GT Auto” 44 darbinieku prasījumu apmierināšanai Ls 27 530 (39 172 eiro) apmērā u.c.

„Pēdējos gados samazinājās gan izmaksātā kopsumma no darbinieku prasījumu garantiju fonda, gan darbinieku skaits, kam no darbinieku prasījumu garantiju fonda segti darbinieku prasījumi. Summas samazinājums būtībā saistīts gan ar to, ka samazinājies maksātnespējīgo darba devēju skaits, gan ar to, ka no darbinieku prasījumu garantiju fonda izmaksājamo summu aprēķins piesaistīts valstī noteiktajai minimālajai mēnešalgai. Ja segto darbinieku prasījumu apjomu un skaitu salīdzinām ar iepriekšējiem gadiem, tad, piemēram, 2012.gadā darbinieku prasījumi tika segti vairāk kā 1 miljona latu apmērā kopumā diviem tūkstošiem maksātnespējīgo uzņēmumu darbiniekiem, savukārt 2011.gadā izmaksātā summa sasniedza gandrīz 2 miljonus latu un tika segti 3 870 darbinieku prasījumi,” norāda Maksātnespējas administrācijas direktors Ervīns Ābele.

Šogad Maksātnespējas administrācija prognozē lielāku naudas līdzekļu izmaksu no darbinieku prasījumu garantiju fonda, jo maksātnespējīgajā AS „Liepājas metalurgs” vien ir ap 1 800 darbinieku, kuru darbinieku prasījumi tiks segti no darbinieku prasījumu garantiju fonda.  

Darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļus veido uzņēmējdarbības riska valsts nodevas daļa, dāvinājumi un ziedojumi, kā arī maksātnespējas procesa administratoru atgūtās summas. Darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļi glabājas Valsts kasē un tiek izlietoti tikai darbinieku prasījumu apmierināšanai darba devēja maksātnespējas gadījumā un administratora atlīdzības samaksai par darbinieku prasījumu iesniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt