Rīta Panorāma

Saruna ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu

Rīta Panorāma

Kenijā ražo augstas klases skriešanas apavus

Latvijā piektā augstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropā. Saruna ar Juriju Perevoščikovu

Perevoščikovs: Šonedēļ Latvija pēc saslimstības ar Covid-19 nokļūs 3. vietā ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijā saslimstība ar Covid-19  turpina pieaugt, kamēr citur Eiropā tā mazinās, un jau šonedēļ Latvija pēc saslimstības ar jauno koronavīrusu, visticamāk, nokļūs 3. vietā Eiropas Savienībā (ES), LTV “Rīta panorāmā” prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Viņš atzina, ka Latvijā iestājies līdzsvars starp  ierobežojošo pasākumu iedarbību un vīrusa spēju pārvarēt šos pasākumus, un saslimušo skaits aizvien ir augsts.

Perevoščikovs informēja, ka Latvijā katru dienu tiek atklāti vidēji 700 Covid-19 gadījumi, un 72 cilvēki tiek stacionēti.

“Mēs katru dienu pārbaudām infekcijas reproduktivitātes koeficientu. Diemžēl pēdējās dienās tas atkal pārsniedz vieninieku, kas nozīmē, ka cilvēku skaits, kas inficējas, nākamajās dienās inficēs lielāku cilvēku skaitu, nekā tas bija iepriekš,” pastāstīja SPKC pārstāvis.

“Šī stabilizācija neliecina ne par ko labu, mums ir jāmazina saslimstība,” pauda SPKC pārstāvis.

Viņš situāciju salīdzināja ar pacientu, kuram ārsts iesaka lietot zāles, bet pacients tās nelieto pareizi, un tad nākamā ārstēšanas reize jau prasa stiprākas zāles un radikālākas ārstēšanas metodes.

Perevoščikovs brīdināja, ka Latvijā var strauji izplatīties jaunais, daudz lipīgākais vīrusa Lielbritānijas paveids, un, ņemot vērā jau tā augsto saslimstību, “mēs esam ļoti neizdevīgā starta pozīcijā”.

Tajā pašā laikā ierobežojumi varētu būtu daudz mīkstāki, ja tie būtu ievēroti, atzina Perevoščikovs.

KONTEKSTS:

Epidemiologi brīdina, ka iespējams straujš saslimstības pieaugums un īpaši lipīgā Lielbritānijas vīrusa paveida izplatīšanās. Valdība tādēļ arī ceturtdien tomēr atlika jautājumu par nelielo veikalu atvēršanu. Iepriekš valdība konceptuāli vienojās, ka no 1. marta klātienē varēs saņemt manikīra, pedikīra un friziera, kā arī podologa pakalpojumus.

Cipule jau iepriekš izteikusies, ka gadījumā, ja Latvijā sāks izplatīties jaunie, daudz lipīgākie Covid-19 infekcijas paveidi, slimnīcās varētu nonākt 2–3 reizes vairāk slimnieku nekā janvārī.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti