Pēc salmonelozes konstatācijas Talsu bērnudārzā «Sprīdītis» - 350 eiro naudassods

57 pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” audzēkņiem un personāla darbiniekiem konstatēta saslimstība ar salmonelozi, tā norādījuši ģimenes ārsti, un to uzrāda arī laboratoriski izmeklējumi. Kopš konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi, tie visi saistīti tikai ar „Sprīdīti”. 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) piemēroja 350 eiro liels naudassodu bērnudārzam „Sprīdītis”,  pamatojoties uz iepriekš konstatētajiem higiēnas pārkāpumiem un Slimību un profilakses centra atzinumu, ka bērnudārza personāls un bērni slimojuši ar salmonelozi.

„Sprīdīti” PVD inspektori sola pārbaudīt vēl nākamnedēļ, kad vienkopus tiks sasaukti visu Talsu izglītības iestāžu vadītāji, lai pārrunātu konkrēto gadījumu un informētu par to, kā no šādiem pārkāpumiem izvairīties.  

Slimību un profilakses centra Kurzemes reģionālās nodaļas Ventspilī vecākā epidemioloģe Jeļena Mundeciema Latvijas Radio pastāstīja, ka centrs ir reģistrējis 57 ziņojumus no ģimenes ārstiem un laboratorijām par salmonelozes gadījumiem Talsu novada pirmsskolas izglītības iestādē „Sprīdītis” - audzēkņiem un personālam.

“No 57 ziņojumiem 11 gadījumos ir salmonellu nēsāšana pēc tās diagnozes, ko uzstāda ģimenes ārsti. Pārējiem 46 šajā situācijā iesaistītajiem ir konstatēta akūta salmoneloze, no kuriem 16 gadījumi ir laboratoriski apstiprināti. Visi slimnieki ir saistīti tikai ar „Sprīdīti”,” norādīja epidemioloģe.

SPKC pārstāve Jeļena Mundeciema : Par salmonelozi Talsos

Balstoties uz Slimību un profilakses centra secinājumiem un savu inspektoru vairākkārtējām pārbaudēm bērnudārzā, Pārtikas un veterinārais dienests izglītības iestādei piemērojis 350 eiro lielu naudassodu, informē PVD Ziemeļkurzemes reģionālās pārvaldes vadītāja vietniece Eliko Bērziņa.

“Sods ir piemērots 350 eiro apmērā, pamatojoties uz tiem faktiem, kuri bija konstatēti pirmajā pārbaudes reizē, pamatojoties arī uz turpmākām darbībām, pamatojoties arī uz to, kāda reakcija bija uzņēmumam pašam,” norādīja Bērziņa.

Bērnudārza direktore Ilze Solovjova atteicās vērtēt, vai, viņasprāt, piespriestais sods ir adekvāts. Neatbildēja arī uz jautājumu, kurš īsti vainīgs un vai PVD lēmums ietekmēs virtuvē strādājošo darbinieku tālāku darbību.  

“Darbinieki, protams, veic savus amata pienākumus atbilstoši amata aprakstam. Pašreiz es gaidu, kad beigsies šī nevajadzīgi žurnālistu saceltā ažiotāža, jo mēs nebūt neesam vienīgais salmonelozes gadījums, un visos PVD aktos ir vairākas sadaļas jeb trīs punkti, pēc kā atzīmē. Punkts „A”, ka atbilst normatīvo aktu prasībām, punkts „B”, ka neatbilst, bet tas būtiski neietekmē pārtikas produktu kaitējumu, un „C”, ka neatbilst un bērnudārzs tiek slēgts,” norādīja Solovjova.

„Sprīdīti” slēgt nevajadzēšot. Vienlaikus gan Kurzemes PVD inspektori pēdējo pārbaudi tur veikuši arī ceturtdien, izteikuši divus aizrādījumus un nākamo pārbaudi plāno tieši pēc nedēļas, 26.novembrī.

Nākamnedēļ tāpat kopā ar Talsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldi PVD inspektori aicinājuši uz tikšanos visu Talsu izglītības iestāžu vadītājus, lai pārrunātu konkrēto gadījumu un informētu par to, kā no šādām situācijām izvairīties.  

Jau vēstīts, ka, pārbaudot Talsu bērnudārza „Sprīdītis” virtuvi pēc tam, kad no Slimību profilakses un kontroles centra tika saņemta informācija par bērnu saslimšanu ar salmonelozi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir konstatējis būtiskus higiēnas prasību pārkāpumus – netīras iekārtas un inventāru, pārtikas produktus - papriku, tomātus un pat olas ar pelēšanas pazīmēm. 

Lai gan ne izejvielu, ne gatavo ēdienu paraugos salmonellas nav konstatētas un epidemiologi turpina noskaidrot saslimšanas cēloņus, bērnudārza virtuvē konstatētie higiēnas prasību pārkāpumi ir pietiekami nopietni, tādēļ PVD ir ierosinājis administratīvā pārkāpuma lietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti