Krustpunktā

Partiju sarakstu līderu iztaujāšana. Latviešu Nacionālisti. Profesors Andris Rubīns

Krustpunktā

Partiju sarakstu līderu iztaujāšana. Studijā Dana Reizniece Ozola no LZS

Aizsardzības un drošības aktualitātes. Studijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Pēc pārtrauktā 200 miljonu iepirkuma NBS bruņutehniku meklēs starpvalstu līmenī

Pēc tam, kad Aizsardzības ministrija pārtrauca 200 miljonus eiro vērto iepirkumu par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, attiecīgos bruņutehniku meklē starpvalstu līmenī.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) atklāja – par 4x4 transportlīdzekļu iepirkumu atbildīgie esot atzinuši, ka viņi nebija simtprocentīgi gatavi ātrā tempā sagatavot “pareizu dokumentāciju”. Līdz ar to iepirkums ticis atcelts.

Šonedēļ, 30.aprīlī, ministrs parakstījis vēstuli virknei Latvijas sabiedroto valstu, paziņojot par informācijas vākšanu iespējamai sadarbībai attiecīgai bruņutehnikas iegādei. “Mana kā ministra prioritāte būs noslēgt līgumu starp valdībām. Līdz ar to šeit atkritīs dažāda veida industriālie lobiji vai kas tamlīdzīgs,” sacīja Pabriks.

Par 4x4 transportlīdzekļi iegādi viņš vēlas caurspīdīgu līgumu starp divām valstīm.

Tāpat būtisks ir laiks tehnikas piegādei, kā arī atbilstība NBS vajadzībām.

KONTEKSTS:

Ministrija 2017. gadā uzsāka darbu pie iepirkuma par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi. Iepirkuma komisija, kurā darbojās AM, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un NBS pārstāvji, vairāk nekā gadu padziļināti vērtēja visu kompāniju iesniegtos piedāvājumus. Sarunu procedūra par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi tika organizēta divos posmos. 

Sarunu procedūras otrajā posmā tika saņemts četru pretendentu piedāvājums, un AM nolēma slēgt līgumu ar Somijas kompāniju "Oy Sisu Auto Ab" par aptuveni 200 miljonu eiro vērtu 4x4 taktisko bruņotu automašīnu piegādi NBS.

Taču divi no iepirkuma pretendentiem bija iesniedza sūdzības, un Iepirkumu uzraudzības birojs, tās izvērtējot, liedza AM slēgt attiecīgo līgumu. Savukārt AM iepirkuma komisija uzskatīja, ka norādītās nepilnības esošā iepirkuma procesa ietvaros nav iespējams novērst, un pārtrauca iepirkumu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti