Dienas ziņas

Izdota grāmata «101. kilometrs. Padomju kauna zona»

Dienas ziņas

Telefonintervija ar Aigaru Freimani

Veselības aprūpes centra ēka Varakļānos – bīstama

Pēc bērna traģiskās bojāejas Varakļānu aprūpes centrā aizliegts izmantot liftu

Būvniecības valsts kontroles birojs bīstamo ēku sarakstā iekļāvis Varakļānu veselības aprūpes centru, kur augustā lifta šahtā bojā gāja divus gadus vecs zēns. Pēc ekspertu pārbaudes ir aizliegta pacelšanas platformas šahtas ekspluatācija. 

Pašlaik Varakļānu veselības aprūpes centrā sociālā aprūpē ik dienas uzturas 26 smagi slimi pacienti - puse no viņiem ir guloši. Arī uz manipulācijām ierodas desmitiem dažāda vecuma pacientu. Pēc traģiskā negadījuma augustā ar Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertu atzinumu ir aizliegts lietot pacelšanas platformas šahtas.

Šobrīd situācija ir izveidojusies kritiska - ja pacients ir jātransportē uz stacionāru vai ja pacientam ir jāapmeklē kāds speciālists, kas ir ēkas pirmajā stāvā, izsaucot neatliekamās palīdzības brigādes vīrus vai pašiem ārstiem, medmāsām un sanitāriem ir jānones pacients no 3. stāva.

"Tas, ka viņi var piecelties un aiziet līdz televizoram vai labierīcībām, nenozīmē, ka viņš var nokāpt no 3. vai 2.stāva," stāsta Varakļānu veselības aprūpes centra vadītāja Dina Inķēna.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka veselības iestādē, kas ir izvietota vairākos stāvos, ir jābūt sakārtotai vides pieejamībai. Šobrīd Varakļānu veselības centrs šo noteikumu pārkāpj.

"Šobrīd, ņemot vērā, ka mums tas [pacēlājs] ir, tikai apturēta tā darbība. Bet visā visumā tas ir nepieciešams arī no tāda viedokļa, ka izformēt nevar iestādi vienā momentā un pateikt, ka nebūs. Pacēlājs ir nepieciešams, mēs kā iestāde nevaram turpināt ilgstošu darbību, ja tā nav," teica Inķēna.

Būvniecības valsts kontroles biroja Kontroles departamenta direktors Māris Damme pēc ekspertu darba secina, ka lifta šahtas izmērs nav atbilstošs pacelšanas platformas izmēram un jau izbūves laikā tika pieļautas kļūdas.

"Negribētos steigties izmeklēšanai pa priekšu, bet arī mūsu eksperti konstatēja atsevišķas atkāpes no procedūras, kādā veidā šis objekts tika nodots ekspluatācijā. Lai to sakārtotu, jāveic lifta šahtas pārbūve," teica Damme.

Pašlaik Varakļānu pašvaldība var veikt sagatavošanas darbus un nepieciešamos iepirkumus, lai izvēlētos projektētāju, kas varētu šo ieceri realizēt uz papīra. Vēlāk sekos praktiski būvdarbi.

Jau vēstīts, ka augustā Varakļānu veselības aprūpes centra trešā stāva lifta šahtā iekrita nepilnus divus gadus vecs puika. Pēc gūtajām traumām bērns slimnīcā miris. Lifts izbūvēts tā, ka starp ārsienu un lifta pamatni veidojas sprauga, kas mazajam izrādījās liktenīga. Policijā par notikušo notiek izmeklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt