Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Gruzijā turpinās opozīcijas protesti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rekonstruēts Skrundas bērnudārzs

Pēc apjomīgas rekonstrukcijas Skrundas novadā darbu sācis bērnudārzs «Liepziediņš»

Pēc apjomīgas rekonstrukcijas Skrundas novadā savu darbu sākusi pirmskolas iestāde „Liepziediņš”. Pašvaldībai pārbūve izmaksājusi vairāk aptuveni 2,8 miljonus eiro, piesaistot finansējumu no Valsts kases. Tagad pašvaldības centrā ir nodrošināti mūsdienīgi apstākļi pašiem mazākajiem novada iedzīvotājiem. Pašlaik bērnudārzu apmeklē gandrīz 150 mazie skrundenieki.

Pēc apjomīgas rekonstrukcijas Skrundas novadā darbu sācis bērnudārzs "Liepziediņš"Inga Ozola

Vienā no grupiņām mazais Kārlis cītīgi mācās rakstīt burtus un izkrāso apgūtos vārdiņus. Kārlim ir pieci gadi.

„Es zīmēju, spēlējos, vēl runājos. Mums te ir mantas, gultas, galdi,” saka Kārlis.

Turpat blakus bērnudārza medmāsa mēra un sver bērnus.  

Skrundas  pirmskolas iestādes „Liepziediņš” vadītāja Dzintra Eglīte te strādā no brīža, kad izveidojās novadi. Viņa stāsta, ka bērnudārzs tika atvērts 1977. gadā. 

„Rekonstrukcija bija nepieciešama, jo komunikācijas bija nolietojušās un arī novadā bija vajadzīga grupiņa pusotru gada veciem bērniem, kuru mums šeit nebija iespējams izveidot,” norāda Eglīte.

Skrundas novada domes priekšsēdētaja Loreta Robežniece uzsver, ka pašvaldībai projektu izdevies īstenot īstajā brīdī, kad vēl būtiski nebija pieaugušas būvniecības izmaksas. Kaut arī iedzīvotāju skaits kopumā turpina sarukt arī Skrundas novadā, šis projekts bijis nozīmīgs, jo piedāvā pirmskolas izglītības iespējas 150 novada bērniem.

„Ja šis lēmums nebūtu pieņemts, tad rekonstrukcijas nebūtu. Tagad pašvaldībām nav iespējams aizņemties Valsts kasē. Ja mēs būtu paildzinājuši šo periodu, izmaksas būtu lielākas, jo būvniecības izmaksas pieaug un steidzas pa priekšu mūsu iespējām un makiem,” stāsta Robežniece.

Tagad pirmskolas iestāde piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas, iebūvēts lifts un nodrošinātas citas mūsdienīgas iespējas, piemēram, apsildāmi skapīši, lai bērnu drēbes pēc lauku pastaigām izžūtu.

Mūzikas skolotāja Sarmīte Pavilaite, kura bērnudārzā „Liepziediņš” strādā jau 35 gadus, īpaši priecājas par izbūvēto zāli sarīkojumiem. 

„Esmu ļoti priecīga, ka esmu piedzīvojusi pārmaiņas, rekonstruēts bērnudārzs, esam tikuši pie plašas zāles. Tagad ir, kur izvērsties sportā un pasākumos. Mums ir arī jauks kabinets,” tā Pavilaite.

Viena no mammām - Aiga Tomanoviča, kura dzīvo Rudbāržu pagastā -, savus bērnus ved uz Skrundas tikko rekonstruēto bērnudārzu. Viņa ir gandarīta par notikušajām pārmaiņām.  

„Dienā, kad gājām uz atjaunoto bērnudārzu, jutāmies kā 1. septembrī. Vecāki staigāja ar ziediem. Viss jauns un svaigs. Ceru, ka bērni nāks uz bērnudārzu ar prieku un audzinātājām būs lielāks spars darboties,” saka Tomanoviča.

Gandarīta par dažādiem uzlabojumiem, rotaļu laukuma un mazas estrādītes izbūvi, pirmskolas iestādes vadītāja īpaši priecājas par iespēju izveidot nelielu kalniņu.

„Mūsu sapnis ir šis kalniņš. Ziemā gājām ar ragaviņām uz Ventas kalnu vai staciju, bet, tā kā jāiet pa ielu ar visām ragaviņām, tas bija sarežģīti un vecākiem nepatika, tad brauksim tepat,” stāsta Eglīte.

Novadā bērnudārzs ir pieejams filiālē Jaunmuižā un Nīkrācē, kur tiek piedāvātas arī alternatīvas apmācības metodes, ieskaitot Montesori. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt