Pārtikas tirgotāju savienība un ekonomisti neatbalsta lielveikalu slēgšanu brīvdienās

Iniciatīva slēgt lielveikalus brīvdienās un svētku dienās ir vērsta pret lielajiem pārtikas tirgotājiem – "Maximu" un "Rimi", uzskata Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis. Viņu izbrīna fakts, ka pārtikas lielveikali tiks slēgti, kamēr mazie pārtikas veikaliņiem svētku dienās varēs strādāt.

“Tirgotājs strādā pēc principa - ja nav pieprasījuma, tad neviens nestrādā,” Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja Krūzītis. Piemēram, 1. janvārī Latvijā daudzi veikali sāk strādāt tikai pēcpusdienā vai nestrādā vispār. 

Arī "DNB bankas" ekonomists Pēteris Strautiņš neatbalsta šo iniciatīvu, pamatojot, ka pašlaik Latvijā patēriņa samazināšana nav nepieciešama.

“Ja ierobežo tirdzniecību tikai svētku dienās, tad nebūtu lielas ietekmes uz ekonomiku. Apetīte rodas ēdot, un gribas ietekmēt darbu arī svētdienās, kas samazinātu patēriņu," sacīja Strautiņš.

Iniciatīva slēgt veikalus svētku dienās un vēlāk arī brīvdienās balstīta uz novērojumu, ka svētku dienās lielveikali ir diezgan patukši un esot mazs lielveikalu apgrozījums, pavēstīja Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvis Māris Bērziņš. Statistikas datu gan par šo neesot.

Ja šāds likumprojekts tiktu pieņemts, tad būtu jāsamazina darbavietu skaits, kas atrisinātu darbinieku trūkumu, kāds pašlaik ir izveidojies, kā vēl vienu no priekšlikuma priekšrocībām minēja tirgotāju pārstāvis.

“Lielveikalu apgrozījumu un peļņas rādītājus arī iegūst pirmssvētku dienās, un domāju, ka jāaizstāv mazie tirgotāji un mums ir jāatbalsta mazais un vidējais bizness,” atzina Bērziņš. Nestrādāt brīvdienās un svētku dienās attiektos uz lielajiem pārtiku tīkliem – "Rimi" un "Maximu", taču ne tirdzniecības veikaliem.

Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un tirdzniecības centra "Spice" pārstāve Mudrīte Grundule iepriekš pauduši, ka nav nekāda pamata uzskatīt – ja cilvēki neies uz veikalu, tad viņi obligāti pavadīs laiku kopā ar ģimeni.

Ziņots, ka Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība (LTDA) izstrādā priekšlikumus likumdevējiem, lai svētkos slēgtu veikalus, tādējādi nodrošinot, ka veikalu darbinieki savu laiku pavadītu ar ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti