Pārskatīs jaunos radioloģijas tarifus

Veselības ministre Anda Čakša un veselības aprūpes nozares uzņēmumi pirmdien, 24.aprīlī, vienojās pārskatīt jaunos radioloģijas tarifus un to veidošanas metodiku, vēsta uzņēmumu pārstāvis Jānis Basevičs.

Šāds lēmums pieņemts, jo jaunie tarifi var novest pie atalgojuma samazinājuma vispārējās ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas speciālistiem, kas nodrošina valsts apmaksātos radioloģiskos izmeklējumus.

Līdz ar to Latvijā var būt vēl lielāks radioloģijas speciālistu trūkums, kas jo īpaši mazpilsētās un laukos apgrūtinās radiologu pieejamību. Jau šobrīd, pat saņemot lielāku darba samaksu par līdzšinējos tarifos paredzēto, vietām reģionos bija grūti atrast radiologu. Tagad, kad tarifs datortomogrāfijai ir samazināts vairāk nekā par 50%, ārsti un radiologu asistenti sāk atteikties strādāt.

Vēstīts, ka valdība 28.martā pieņēma Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, kas samazinās valsts samaksu par radioloģisko izmeklējumu iekārtu amortizāciju.

Jau ziņots, ka radiologi un ginekologi sašutuši  par Veselības ministrijas plāniem būtiski - par 30%-80% - samazināt radioloģisko izmeklējumu tarifus. Tas kavēšot novecojošu iekārtu nomaiņu pret modernām, līdz ar to cietīs pacienti. Radioloģiskie izmeklējumi būs mazāk pieejami. Savukārt Veselības ministrijā (VM) saka pretējo – pacientiem būs lielākas iespējas saņemt izmeklējumus. Čakša iepriekš uzsvēra, ka tehnoloģijas ir kļuvušas lētākas, atbilstoši zemākas ir arī izmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti