Par nepatiesu sievietes apvainošanu huligānismā avīzei būs jākompensē 2000 lati

Izdevniecībai "Lauku Avīze" būs jāizmaksā morālā kaitējuma atlīdzība 2000 latu apmērā Nadeždai Devjatņikovai, kuras vārdu un uzvārdu 2011.gadā rakstā nosauca laikraksts "Latvijas Avīze", nepatiesi viņu apvainojot huligānismā – kādas sirmgalves apspļaudīšanā 16.marta pasākumā. Šādu lēmumu otrdien pieņēmusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

 

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams tikai 9. aprīlī, līdz tam A/s "Lauku Avīzes" pārstāvji Latvijas Radio turpmāko rīcību komentēt nevēlējās. Lēmumu ir iespējams pārsūdzēt, jo tas pieņemts tikai pirmajā instancē.

„Latvijas Avīzes” izdevējas AS „Lauku Avīze” advokāts Jānis Volksons par spriedumu pagaidām bija mazrunīgs: „Spriedums man ir nelabvēlīgs, bet jebkādus komentārus mēs varēsim dot pēc tam, kad būsim iepazinušies ar pilnu sprieduma tekstu. (..) Visa pozīcija un tiesas nolēmums būs redzams sprieduma pilnajā tekstā. Pēc 9.aprīļa mēs varēsim dot komentārus šajā lietā.”

Jau vēstīts, ka - lai gan laikraksts nosaucis Devjatņikovu kā vainīgo sirmgalves apspļaudīšanā, vēlāk noskaidrojās, ka vainīga ir pavisam cita persona.

Aģentūrai BNS Devjatņikovas advokāts Vitālijs Leščinskis iepriekš teicis, ka forma, kādā notikusi atvainošanās un informācijas atsaukums, noteikti neesot bijusi pienācīga. Proti, "Latvijas Avīze" esot rakstījusi, ka izmantojusi nepārbaudītu, nevis nepatiesu informāciju, turklāt atvainojusies visiem, kam sagādātas neērtības. "Publikācijā gan bija pilns Nadeždas Devjatņikovas vārds un uzvārds, taču te – nekonkrēti, abstrakti, atvainojoties visiem, maziem burtiem," sašutumu pauda Leščinskis.

Devjatņikova vispār nepiedalījās 16.marta pasākumos – "viņa atradās skolā," paskaidroja Leščinskis. Advokāts arī ieteica "Google" ierakstīt jaunietes vārdu un uzvārdu un paskatīties, kāda informācija parādīsies.

"Latvijas Avīze" 2011.gadā rakstīja, ka jaunā sieviete, kura iesitusi pliķi sirmgalvei un uzspļāvusi mētelim, ir Nadežda Devjatņikova, kura mācoties Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē. Šo informāciju Valsts policija un Drošības policija neesot ne apstiprinājusi, ne noliegusi.

Policijā vēlāk noskaidroja, ka incidentā iesaistīta pavisam cita jauniete.

Saķeršanās notika 2011. gada 16.martā leģionāru piemiņas pasākuma laikā Brīvības pieminekļa tuvumā, kur bija pulcējušies arī pasākuma pretinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti