Rosina saukt pie atbildības 2 vīriešus par rupjo vēršanos pret Jūrmalas pašvaldības policiju

Valsts policija ierosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem par huligānismu, sabiedriskā miera traucēsanu šovasar jūlijā Majoru pludmalē un pretošanos varas pārstāvim, informēja policijā. 

2023. gada jūlijā Valsts policija saņēma izsaukumu no Jūrmalas pašvaldības policijas, jo pludmalē bija nepieciešama palīdzība kārtības un drošības nodrošināšanā. Divi vīrieši bija pienākuši pie pašvaldības policijas darbinieka un, ignorējot apkārtējo cilvēku tiesības uz mierīgu atpūtu un traucējot Jūrmalas pašvaldības policijas darbu pie iespējamās administratīvās atbildības saucamas personas aizturēšanā, uzvedās agresīvi, ar klaju cinismu un bezkaunību, skaļi kliedzot, lietojot necenzētus, cilvēka cieņu aizskarošus vārdus, rupji un aizskaroši vēršoties pret inspektoru. 

Sākotnēji saistībā ar notikušo Valsts policijā tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi, kas, iegūstot papildu informāciju un vērtējot notikušo, tika pārkvalificēti. 

Izmeklēšanas laikā tika iegūts liela apjoma video materiāls, kur fiksēts notikušais pludmalē līdz Valsts policijas amatpersonu ierašanās brīdim, un veikta rūpīga materiāla analīze, lai nostiprinātu pierādījumus un skaidrotu pie atbildības saucamās personas.

Valsts policija noskaidroja konfliktā iesaistītās personas. 

Sadarbībā ar prokuratūru izvērtētais materiālu kopums deva pamatu iepriekš uzsākto kriminālprocesu pārkvalificēt pēc 231. panta otrās daļas, proti, par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Par aizdomās turētajiem par šo noziedzīgo nodarījumu tika atzīti divi vīrieši – Latvijas iedzīvotāji, kuri dzimuši 1980. un 1982. gadā. Šīs personas iepriekš nav krimināli sodītas. 

Šā gada 28. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti kriminālprocesu nosūtīja Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret minētajām personām. 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti