Par agresiju pret 112 zvanu centra dispečeru pret liepājnieku uzsāk administratīvo lietu

Valsts policija (VP) uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesu par sīko huligānismu pret kādu vīrieti Liepājā, kurš, zvanot uz ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, necenzētiem vārdiem lamājis zvanu centra dispečeri, informēja VP.

Trešdien, 7. februārī, ap pulksten 13.30 VP saņemta informācija, ka kāds vīrietis Liepājā veicis vairākus zvanus uz tālruņa numuru 112, lamājoties necenzētiem vārdiem. VP ieradās vīrieša dzīvesvietā, kur sastapa izsaucēju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekus.

Vīrietis sarunā ar likumsargiem apstiprināja, ka veicis zvanus, kuru laikā palicis dusmīgs un vairākkārt necenzētiem vārdiem lamājies. Vīrietis paskaidroja, ka viņš vēlējies izsaukt NMPD darbiniekus, jo esot nokritis pa trepēm. Mediķi vīrieti apskatīja un paskaidroja, ka viņu nogādāt medicīnas iestādē nav nepieciešams. 

VP pret vīrieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu

par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms). 

VP atgādināja, ka 112 dispečera uzdevums ir pēc iespējas ātrāk iegūt nepieciešamo informāciju, lai varētu nosūtīt palīdzību nelaimē nonākušajiem, turklāt telefonsarunas tiek ierakstītas.

Operatīvie dienesti atgādina – ja ir noticis negadījums un ir nepieciešams zvanīt uz tālruņa numuru 112, gaidot savienojumu ar kontaktu centru, vispirms jācenšas nomierināties. Jāgatavojas, ka būs jāspēj nosaukt precīzu adresi vai aprakstīt notikuma vietu, jāpastāsta, kas noticis, jānosauc savs vārds, uzvārds un telefona numurs. Sarunu pirmajam jāpārtrauc dispečerim. Iespējama arī savienošana ar citu dienestu. Tāpat ieteicams telefonā aktivizēt atrašanās vietu – to zvana laikā redzēs tikai 112 dispečers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti