Prokuratūrai nodod lietu pret 3 vīriešiem par «airsoft» granātas iemešanu bārā

Pērn 23. decembrī vēlu vakarā kādā bārā Rīgā, Dzirnavu ielā, tika iemesta "airsoft" spēles granāta, kas uzsprāga bāra telpās. Aizdomās par šo noziegumu nākamajā rītā un pēc dienas tika aizturēti trīs jauni vīrieši. Valsts policija kriminālprocesā pabeigusi izmeklēšanu un to nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja Valsts policija. 

Pēc granātas iemešanas bārā aculiecinieki policijai stāstīja, ka personām, kuras bāra telpās iemeta "airsoft" granātu, bija aizklātas sejas, taču tika piefiksēta automašīnas marka un valsts numurzīme, pēc kā policija vienu no aizdomās turētām personām, 2002. gadā dzimušo automašīnas īpašnieku, 24. decembrī no rīta aizturēja viņa dzīvesvietā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrotas vēl divu iesaistīto personu identitātes, pēc kā 24. decembra rītā tika aizturēts vēl viens 2002. gadā dzimis vīrietis, savukārt 25. decembrī pēc pusnakts – 1995. gadā dzimis vīrietis.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka trijotne rīkojusies huligānisku motīvu vadīta,

līdz ar to tika uzsākts kriminālprocess par huligānismu personu grupā,  ja tas saistīts ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Izmeklēšanā rūpīgi skaidrojot notikušā motīvus, netika gūts apstiprinājums vai jebkāda informācija, ka notikušajam būtu saistība ar bārā esošo personu profesionālo darbību.

Visi trīs aizturētie vīrieši tika atzīti par aizdomās turētajiem, un sākumā diviem no viņiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, kas vēlāk tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Visi aizdomās turētie ir Latvijas pilsoņi, un viens no viņiem iepriekš sodīts citā Eiropas Savienības valstī par narkotisko vielu realizāciju.

2024. gada 12. aprīlī kriminālprocess tika nodots Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti