Par kukuļa pieņemšanu aizturētas VUGD amatpersonas; tostarp brigādes komandiera vietnieki

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturējis četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tostarp abus brigādes komandiera vietniekus, informēja IDB.

Kopumā saistībā ar būvprojekta ugunsdrošības pārbaudes veikšanu un atzinuma par tā atbilstību ugunsdrošības prasībām izsniegšanu IDB aizturējis septiņas kukuļošanā iesaistītās personas. Amatpersonas, iespējams, ņēmušas kukuļus saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ugunsdrošības prasību izpildes vērtēšanu. Par notikušo dienestā VUGD ierosināta disciplinārlieta, savukārt Ventspils Komunālā pārvalde paziņojusi, ka prasīs atkārtotu jaunās ēkas ugunsdrošības novērtējumu.

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturētas četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abi brigādes komandiera vietnieki.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts būvuzņēmuma PS “Merks-Ostas celtnieks” pārstāvis, un SIA “VPM Latvija” īpašnieks un darbinieks. SIA “VPM Latvija” šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Saskaņā ar VUGD interneta vietnē norādīto informāciju, Kurzemes reģiona brigādes komandierim Vilnim Bentam ir divi vietnieki - vietnieks dienesta jautājumos Romāns Andrijausks un vietnieks ugunsdrošības uzraudības jautājumos Mursals Kerimovs. Savukārt "Lursoft" informācija liecina, ka "VPM Latvija" īpašnieks ir Vilnis Puļķis.

Kriminālprocesa ietveros tika veiktas vairāk nekā 10 kratīšanas, kuru laikā izņemta skaidra nauda vairāku tūkstošu eiro apjomā, datu nesēji un priekšmets, kas līdzīgs globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) slāpētājam. Šobrīd divām personām piemērots apcietinājums ar iespēju to aizstāt ar drošības naudu. Pārējām aizturētajām personām drošības līdzekļi tiks piemēroti tuvākajā laikā.

Iekšējās drošības birojā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320. un 323. panta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Kultūras ministrija tikmēr lūgusi VUGD skaidrojumu par iespējamo kukuļošanu Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles jaunās ēkas novērtēšanā.

“Kategoriski nav pieļaujama kaut mazākā paviršība un atkāpes no ugunsdrošības normām ēkā, kas būs vienlaikus izglītības iestāde, kurā mācās bērni, un sabiedriska būve ar koncertzāles funkciju," teikusi kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju tiek būvēta uz Ventspils domes īpašumā esošas zemes saskaņā ar 2016. gada 29. aprīlī noslēgto sadarbības līgumu starp Ventspils pilsētas domi, profesionālās izglītības kompetences centru „Ventspils Mūzikas vidusskola” un Kultūras ministriju. Projekta ietvaros visas puses sadarbojas finansējuma piesaistē, savukārt Ventspils pašvaldības iestāde „Komunālā pārvalde” nodrošina būvniecības procesu organizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt