Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Zolitūdes tiesā liecina «Maxima» darbinieces

Alūksnieši grib saglabāt slimnīcu

Par ieceri Alūksnes slimnīcu pārveidot par dienas stacionāru vietvara un ministrija turpinās diskutēt

Lai gan Veselības ministrija bija iecerējusi Alūksnes slimnīcu nākamo gadu laikā pārveidot par dienas stacionāru, pēc iedzīvotāju paustajiem iebildumiem un sarunas ar pašvaldību plānots uzklausīt vietvaras ieceres par pārmaiņām.

Kā Latvijas Radio pastāstīja korespondente Gunta Matisone, trešdien, 2.novembrī, Alūksnes novada pašvaldībā un slimnīcā viesojās veselības ministre Anda Čakša. Ministre ar pašvaldību vienojās, ka Alūksnei jāizanalizē savas slimnīcas darbība un jāsniedz priekšlikumi, lai varētu turpināt dialogu ar ministriju.

Tikmēr alūksnieši nav atmetuši ieceri ceturtdien, 3.novembrī, piketēt pie Saeimas. Iebilstot pret ieceri par pārmaiņām slimnīcā, Alūksnē savākti astoņi tūkstoši parakstu.

“Mēs jums neticam!” Ar šādiem izsaucieniem alūksnieši pie pilsētas domes trešdien sagaidīja veselības ministri Andu Čakšu, pieprasot saglabāt pilsētā slimnīcu un nepārveidot to par dienas stacionāru.

Ministre skaidrību par reģionālo slimnīcu tālāko darbību sola nākamgad, bet alūksnieši jau tagad savākuši gandrīz 10 000 parakstu pret slimnīcas likvidāciju un pošas rīt doties uz Rīgu, lai tos nodotu Saeimas deputātiem.      
Ziņa, ka ministre beidzot nolēmusi ierasties Alūksnē, pāršalkusi pilsētu un likusi cilvēkiem pulcēties pie pilsētas domes, lai paši ministrei pateiktu, ko domā par slimnīcas iespējamo reorganizāciju.

Pilsētas mērs Arturs Dukulis (ZZS) neslēpj, ka bijis spiests doties uz Rīgu, lai lūgtu Zaļo un Zemnieku savienības vadībai nodrošināt, ministres ierašanos pilsētā.

Alūksnes pašvaldība noslēgusi līgumus ar vairākiem jaunajiem ārstiem un apmaksā viņu mācības, ar noteikumu, ka jaunie speciālisti atgriezīsies un strādās pilsētā.

Labi izremontētā un aprīkotā slimnīca jau reiz pārdzīvojusi mēģinājumu to reorganizēt, taču iedzīvotājiem izdevies pārliecināt par slimnīcas nepieciešamību.

Pārveidojot Alūksnes slimnīcu par dienas stacionāru, tuvākā slimnīca varētu atrasties gandrīz 50 kilometru attālajos Balvos. Ārsti skaidro, ka tuvākajā apkaimē nav traumatologu, kuri varētu veikt sarežģītas operācijas, tādēļ tagad pacienti no visas apkārtnes tiek nogādāti tieši Alūksnē.

Lielākās problēmas ir sāpes un bailes, sāpes var ar zālēm remdēt, bet bailes un neziņa maniem pacientiem ir dominējošās, neziņa par to, kas ar viņu būs, kur viņu vedīs, saka ārsts traumatologs Leonīds Perevertailo.

Veselības ministre  apmeklēja arī slimnīcu, tikās ar mēru un uz sarunu aicināja arī alūksniešus, taču skaidrības par slimnīcas tālāko likteni nav. 

Mēs esam krīzes situācija, mums jāsabalansē iedzīvotāju vajadzības ar budžeta iespējām, norādīja Čakša. 

Ja saruna ar ministri būtu notikusi pirms mēneša, kad pašvaldība aicināja uz dialogu, būtu izpalikušas daudzas neskaidrības un iedzīvotāju satraukums – tā pēc sarunas ar Čakšu piebilda Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Pilsētnieki cer, ka tas, ka Alūksnē atrodas Latvijas armija, ļaus pilsētā slimnīcu nosargāt.

NBS komandieris Raimonds Graube LTV atzina, ka, rūpējoties par karavīriem un ņemot vērā paaugstināto bīstamību, bruņoto spēku interese ir, lai medicīniskā, un it sevišķi ķirurģiskā, palīdzība būtu maksimāli tuvu.

 Veselības ministrija plāno Alūksnes slimnīcu pārveidot par dienas stacionāru. Līdz ar to alūksniešiem tuvākā diennakts ārstniecības iestāde būs vairāk nekā 100 kilometru attālumā – Valmierā, Madonā vai Rēzeknē.

Tāpēc iedzīvotāji sākuši vākt parakstus pret šīm izmaiņām un savu nostāju gatavojas paust arī piketā pie Saeimas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt