Par 2018. gada vēsturnieku atzīts Uldis Neiburgs

Titulu "Gada vēsturnieks Latvijā 2018" ir ieguvis vēsturnieks Uldis Neiburgs, informē Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība.

Balvas ieguvējs noskaidrots sabiedriskā aptaujā, kuru biedrība organizē astoto gadu. 

Vairākums aptaujas dalībnieku novērtējuši Neiburga devumu vairāku gadu garumā, strādājot pie līdz šim mazāk zināmu Otrā pasaules kara notikumu Latvijā pētniecības. Tas rezultējies vairākās sabiedrībā populārās grāmatās, piemēram, "Dievs, Tava zeme deg!: Latvijas Otrā pasaules kara stāsti" un tās turpinājumā "Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti". Daudzi no šiem tematiem ir pretrunīgi, aktuāli un neērti vēl šodien.

Pētnieka interešu lokā ir arīdzan mazāk zināmas tēmas – Latvijas pretošanās kustības darbība un Salaspils nometne. Atzinīgi vērtētas pētnieka atsaucība runāt par sabiedrībā neērtiem jautājumiem medijos, tai skaitā krievvalodīgos medijos, tā veicinot diskusiju par padomju okupācijas gados radītiem stereotipiem plašākā auditorijā, skaidro biedrībā.

Aptaujas un balvas "Gada vēsturnieks Latvijā" mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā.

Sabiedriskās aptaujas dalībnieku vairākums par gada vēsturnieku 2017. gadā izvēlējās arheoloģi Elīnu Guščiku, 2016. gadā asociēto profesoru Jāni Taurēnu, 2015. gadā profesoru Hariju Tumanu, 2014. gadā dr.hist. Gustavu Strengu, 2013. gadā profesoru Aivaru Strangu, 2012. gadā profesoru Ēriku Jēkabsonu, 2011. gadā – dr. hist. Kasparu Zelli.

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība ir dibināta 2007. gada 8. martā. Biedrības mērķi ir: dažādu vēstures virzienu izpēte; vēstures popularizēšana un intereses par vēsturi veicināšana sabiedrībā; biedrības biedru izglītības līmeņa celšanas atbalstīšana; veicināt un uzturēt kontaktus ar vēstures izpētes organizācijām Latvijā un ārzemēs.

Biedrības biedru vidū ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes bijušie un esošie studenti, kas ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādus vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt