Dienas ziņas

Piemin Otrā pasaules kara beigas Eiropā

Dienas ziņas

Turpinās Izraēlas armijas militārās operācijas Rafahā

Ceļojoša izstāde par karā izpostītajām Latvijas pilsētām

FOTO: Izstāde pie Brīvības pieminekļa par karā izpostītajām Latvijas pilsētām

Rīgā, pie Brīvības pieminekļa apskatāma ceļojošā izstāde "1944 – kara lauzums Latvijas pilsētainavā". Tā stāsta par Otrajā pasaules karā izpostītajām pilsētām, kuras nereti mainījās gandrīz līdz nepazīšanai.

Tagad un toreiz. Rēzekne, Gulbene, Jelgava, Bauska, Valmiera un Rīga. Fotogrāfijas liecina, kādas izmaiņas un postījumus nodarīja karadarbība pirms 80 gadiem. Kā pilsētas izskatījās līdz Otrajam pasaules karam, kā tās izskatījās brīdi pēc kara un kādas tās ir mūsdienās.

Gulbeni sabombardēja aviācija, Jelgavu un Valmieru sagrāva kaujās. Rīga un Bauska cieta, kad vācu karaspēks atkāpjoties postīja svarīgos infrastruktūras objektus.

Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas pētnieks Valdis Kuzmins norādīja, ka kopš kara mainījušās ne tikai pilsētas, bet arī cilvēku dzīvesveids un sabiedrība kopumā: "Mēs vairs neredzam mazos veikaliņus Rēzeknes ielās, bet mēs redzam vienu garu ielu. Šādā veidā mēs gribam parādīt, ka tā ir būtiska izmaiņa, un mums katru dienu ir jādara viss, lai šādi postījumi mūsu pilsētās neatgrieztos. (..) Un kādas mācības no tā varam izdarīt kontekstā ar to, kas šobrīd notiek Ukrainā. Tieši tāds pats militārs konflikts."

Izstāde veidota ar Valsts pētījumu programmas atbalstu, akcentējot Latvijas 20.–21. gadsimta vēstures izzināšanu.

Rīgā izstāde būs apskatāma divas nedēļas, bet pēc tam ceļos no pilsētas uz pilsētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti