Notiek konference «Sapnis un piepildījums. Brīvība un neatkarība»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atzīmējot Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, norisinās konference "Sapnis un piepildījums. Brīvība un neatkarība". Tā pulcēs bijušās Augstākā Padomes deputātus, augstākās valsts amatpersonas, Latvijas Tautas frontes pārstāvjus, konstitucionālo tiesību ekspertus, vēsturniekus, toreizējos diplomātus un ārvalstu politiskos līderus, lai atskatītos uz Latvijas neatkarības atgūšanas laiku.

Konferences pirmā diena 23. augustā norisinās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paneļdiskusijās klātesošie runā par neatkarības sapni un ceļu uz tā piepildījumu, Augstāko Padomi kā pārejas parlamentu, atgriešanos atpakaļ no padomju varas pamatlikuma uz Satversmi, kā arī to, vai no šodienas skatpunkta toreiz varēja notikt citādi.

Otrā konferences diena norisināsies Ārlietu ministrijā, un tā būs veltīta Latvijas valstiskuma atjaunošanas ārpolitiskajiem aspektiem un diplomātiskā dienesta atjaunošanai. Paneļdiskusijās tiks izvērtēta neatkarības atjaunošanas procesa nozīme no starptautiskā viedokļa, aplūkoti Latvijas ārlietu dienesta atjaunošanas izaicinājumi un pirmie soļi, atgriežoties pilntiesīga starptautisko tiesību subjekta statusā. Tāpat tiks apspriesti nākotnes izaicinājumi Latvijai kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalstij.

Konferenci organizē Saeima, Ārlietu ministrija, “4. maija Deklarācijas klubs” un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti