Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

E-Veselības antirekords – pusotras diennakts dīkstāve

Atstādināta Piejūras slimnīcas valdes locekle

No amata atsauktā «Piejūras slimnīcas» valdes locekle atzīst pilnvaru pārkāpšanu

Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsauktā valsts SIA "Piejūras slimnīca" valdes locekle Evija Siliņa savu vainu atzīst, taču uzskata, ka speciālistu trūkums medicīnas iestādē ir veicinājis šādu situāciju. Veselības ministrija (VM) iepriekš norādīja, ka Siliņa noteikusi sev papildu atalgojumu, tāpēc slimnīcas kapitāldaļu turētāja ārkārtas sanāksmē nolemts atsaukt viņu no amata.

Veselības ministrijas pārbaudē "Piejūras slimnīcā" Liepājā konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts, kurā iekļauti arī amati – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts – kurus pildīja un par kuriem atlīdzību saņēma valdes locekle Siliņa. Ministrija secinājusi, ka Siliņa pati ir pieņēmusi lēmumus par sev nosakāmo atlīdzību, tādēļ lemts viņu atsaukt no amata.

"Nav nozīmes tam, cik alga ir liela vai nav liela, bet valdē esošie cilvēki – šinī gadījumā viņi pilda valdes pienākumus un viņi nevar, neko nepasakot kapitāldaļu turētājam, kas šinī gadījumā ir Veselības ministrija, viņi nedrīkst to nesaskaņot ar ministriju.

Sanāk, ka viņa pati savā ziņā ir pieņēmusi sevi darbā. Tā ir pilnīgi nepareiza prakse," sacīja VM valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Mūrmane-Umbraško informēja – Siliņa drīkstēja ieņemt gan valdes locekles, gan ārsta amatus, taču valstī ir noteikts vienotās atlīdzības princips, kas nosaka, ka persona var saņemt vienu algu par šiem diviem amatiem. Taču šajā gadījumā atlīdzība par darbu valdē un kā speciālistam esot bijusi atsevišķi. Siliņa savu vainu atzīst, taču radušos situāciju skaidro ar mediķu trūkumu "Piejūras slimnīcā".

"Ministru kabineta noteikumi ir pārkāpti par  vienoto atlīdzību – tas ir fakts. Es strādājot kā valdes loceklis, lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu psihiatrijā, strādāju arī kā ārsts un saņēmu atalgojumu nepilnas slodzes apmērā. Es strādāju, balstoties uz rakstisku ministrijas atļauju," skaidroja Siliņa.

"Vai tas ir darbinieku, speciālistu trūkums, es šobrīd nevaru komentēt. Kopumā, protams, ka valstī trūkst bērnu psihiatru – tas varētu būt no viens iemesliem, kāpēc tā situācija ir tāda veidojusies. Šobrīd Veselības ministrija ir pieņēmusi lēmumu, pilnvarojusi mani pārstāvēt valdi pilnā sastāvā," teica "Piejūras slimnīcas" valdes priekšsēdētājs Artūrs Bērziņš.

"Piejūras slimnīcas" valdes priekšsēdētājs apliecināja, ka turpmāk Siliņa darbu medicīnas iestādē turpinās kā galvenais ārsts un bērnu psihiatrs.

Savukārt VM tuvākajā laikā plāno informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par radušos interešu konfliktu. Pašreiz veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") uzdevusi veikt pārbaudes arī citās ārpus Rīgas esošajās ministrijas kapitālsabiedrības, lai pārliecinātos  par šādu gadījumu neesamību citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti