Veselības ministrija mēneša laikā izvērtēs, vai slimnīcu valdes nepārkāpj savas pilnvaras

Veselības ministrija (VM) paredzējusi mēneša laikā veikt pārbaudes slimnīcās, kurās tā ir kapitāldaļu turētāja. Mērķis ir pārbaudīt, vai slimnīcu valdēs strādājošie nepārkāpj savas pilnvaras.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad par pilnvaru pārkāpšanu no amata tika atstādināta "Piejūras slimnīcas" valdes locekle Evija Siliņa. Siliņa strādājusi gan par ārsti, gan bijusi valdē. Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrane-Umbraško norādīja, ka tā pati par sevi ir apsveicama prakse, tomēr pilnvaru pārkāpšana notikusi, jo Siliņa, būdama valdes locekle, ir lēmusi pati par savu atalgojumu mediķes darbā. Ministrija grasās pārbaudīt, vai citās slimnīcās nav līdzīgu problēmu.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrane-UmbraškoKristaps Feldmanis

  "Tas, ko mēs gribam pārbaudīt citās kapitālsabiedrībās. Mēs gribam pārliecināties, vai tur viss ir korekti. Ņemot vērā, ka šeit bija zināma likuma neizpratne, ar ko mēs saskārāmies pārrunās, un tāda pārliecība, mēs gribam izrunāt to dziļāk. Mēs, kā vienmēr, šos jautājumus pārrunājam ar valdi, bet mēs pieņēmām, ka valde rīkojas kā labs saimnieks un ka viņi strādā atbilstoši likuma normām. Mēs gribam paskatīties, vai šis tiek ievērots pārējās kapitālsabiedrībās, kuras pārvalda ministrija. Mēs izlases veidā, diezgan īsā laika termiņā gribam paskatīties, kā ir sakārtota atlīdzības sistēma, jo mēs zinām, ka arī citur ir valdes, kur vienlaikus viņi ir arī ārsti. Mēs arī konceptuāli esam par to, ka viņi strādā, bet mēs gribam paskatīties, vai šeit ar atalgojuma noteikšanu viss ir bijis korekti. Mēs to gribētu izdarīt mēneša laikā. Un tad redzētu - ir vai nav. Un es gribētu cerēt, ka nav," stāstīja Mūrane-Umbraško.

  KONTEKSTS:

  Otrdien, 18. februārī, tika paziņots par to, ka no amata atsaukta valsts SIA "Piejūras slimnīca" valdes locekle Evija Siliņa. VM skaidroja, ka slimnīcas valdes loceklim nav tiesību saņemt atlīdzību par cita amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmērā noteiktā

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti