Dienas ziņas

Cilvēkiem ar GRT joprojām nav pieejami mentori

Dienas ziņas

13. Saeimas pirmā sēde

Nenorobežos teritoriju ap Sarkandaugavas vecupi

Naudas piesārņotās Sarkandaugavas vecupes attīrīšanai nav, arī teritoriju ap to neierobežos

Sarkandaugavas vecupe kopš padomju laikiem ir piesārņota ar naftas produktiem un smagajiem metāliem. Iepriekš pašvaldība solījusi situāciju risināt. Taču nu lielo izmaksu dēļ, kā arī ņemot vērā aptuveni 15–20 cilvēku viedokļus, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments secinājis, ka norobežot teritoriju pie piesārņotās Sarkandaugavas vecupes būtu nelietderīgi.

Iepriekš tika rosināts izvērtēt iespējas norobežot teritoriju, kur konstatēts piesārņojums. Taču domes Mājokļu un vides departaments atzinis, ka arī tas ir pārāk dārgi.

“Par brīdinājuma zīmēm mēs izrunājām mutiski ar iedzīvotājiem un vēl ar Sarkandaugavas attīstības biedrību. Un ir kopīgs lēmums, ka tādus brīdinājumus nevajag.

Iedzīvotāji to jau apzinās, nekādas laivošanas vai peldēšanās tur nav.

Sarkandaugavas kanāls ir aptuveni vienu kilometru garš. Tā kā zīmes jāuzstāda aptuveni pusotra kilometra garumā, un tās ir jāuztur. Iedzīvotāji tam nepiekrīt, un biedrība arī pateica, ka tas nebūtu lietderīgi. Tas ir par brīdinošajām zīmēm,” sacīja departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.

Deputāti par to tika informēti, un tas nozīmē, ka brīdinājuma zīmes, visticamāk, netiks izvietotas.

Upes teritorijas attīrīšanai nepieciešami vismaz 45 miljoni eiro. Ir izstrādāta sanācijas programma, taču naudas attīrīšanas darbiem pagaidām nav.

KONTEKSTS:

Naftas produktu saturs  Sarkandaugavas vecupē pārsniedz pat stipra piesārņojuma robežas. Vietām piecas reizes. Piesārņojums nonācis vidē, darbojoties kādreizējai mašīnbūves rūpnīcai.

Rīgas domei vecupes piesārņojuma novēršanai plāna nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt