Panorāma

Eksprezidente: nav skaidrs, kāpēc otrā «AstraZeneca» pote bija jāatliek

Panorāma

Vakcinēties gribētāji stāv garās rindās

Veselības ministrijas valsts sekretāre aiziet no darba

Mūrmane-Umbraško nepiekrīt rotācijai no VM valsts sekretāra amata un iesniedz atlūgumu

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško nav piekritusi rotācijai ar pazemināšanu amatā un iesniedza atlūgumu, medijus informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Saistībā ar konstatētajām problēmām pērn veiktajos vakcīnu pret Covid-19 iepirkumos, veselības ministrs bija iecerējis Mūrmani-Umbraško aizrotēt no ministrijas valsts sekretāres amata uz Veselības inspekcijas priekšnieka vietnieka pozīciju, taču viņa tam nav piekritusi.

"Es rotācijai nepiekrītu, jo tā tiek saistīta kopā ar disciplinārlietu, kuras ietvaros man tiek izteikts rājiens. Tātad esmu jau vienreiz disciplināri sodīta – man ir izteikts rājiens.

Rotācija uz padotības iestādi zemākā amatā faktiski pielīdzināma vēl vienam disciplinārsodam. Tādēļ es izvēlējos šim piedāvājumam nepiekrist," skaidroja Mūrmane-Umbraško.

Mūrmanes-Umbraško pēdējā darba diena ministrijā būs 19. aprīlī. Pēc tam viņa neplāno turpināt darba gaitas valsts pārvaldē un esot jau saņēmusi piedāvājumus no privātā sektora.

Ministrs atzina, ka viņam  Mūrmanes-Umbraško atlūgums nav negaidīts un viņš augstu novērtē viņas īpašības. “Savā ziņā žēl,” sacīja Pavļuts, piebilstot, ka viņu ļoti augsti vērtē arī kolēģi.

Vienlaikus viņš sacīja, ka rudens notikumi parāda, ka ir bijušas kļūdas, kuru sekas izjūtam aizvien.

Disciplinārlieta pret Mūrmani-Umbraško tika rosināta, jo Latvijas atbildīgās amatpersonas savulaik nolēma iegādāties mazāk "BioNTech/Pfizer" vakcīnu, nekā bija pieejams, kas šī gada sākumā rezultējās ar vēl lielāku vakcīnu pret Covid-19 trūkumu nekā citviet Eiropā, līdz ar to pašlaik Latvijā ir viens no zemākajiem vakcinēto personu rādītājiem. Tika saskatīta VM valsts sekretāres atbildība tajā, ka nav noticis caurskatāms un izsekojams process par vakcīnu iegādi. Neesot bijis kārtības, kā tiek iepirktas vakcīnas, darba grupa, kas lēma par procesiem, nav dokumentējusi sanāksmes, kuras arī sasaukusi pēc vajadzības. 

Vienlaikus ierēdnes pārkāpumam esot bijuši vainu mīkstinoši apstākļi: nepārtraukta ārkārtas situācija ministrijā, nestandarta process ar daudziem nezināmajiem, pastāvīgi mainīgi apstākļi, arī ministres līdzdalība un līdzatbildība lēmumu pieņemšanā.

KONTEKSTS:

Pēc disciplinārlietas pabeigšanas Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārei Dainai Mūrmanei-Umbraško izteikts rājiens par pārkāpumiem saistībā ar "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanu. Pēc rājiena izteikšanas Pavļuts atzina, ka augstu vērtē ierēdnes darbu, bet konstatētie pārkāpumi saistīti ar trūkumiem kontrolē, kas ir tiešā viņas atbildībā. Tādēļ ministrijas vadībā ir vajadzīgas izmaiņas un viņš nolēmis pārcelt valsts sekretāri zemākā amatā. 

Vakantajā Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā iecels līdzšinējo Veselības inspekcijas vadītāju Indru Dreiku, kura darbu jaunajā amatā sāks 20. aprīlī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt