Aktuāli

Tiesvedības par "Rail Baltica" maršrutiem sola turpināt

Aktuāli

LR korespondente Madara Fridrihsone par "Vienotības" kongresu

VARAM valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš par izzūdošo ciemu nosaukumu problēmu

Ministrija: Izzūdot ciemu nosaukumiem, zaudējam vēsturiskās atmiņas par tiem

Divas trešdaļa Latvijas ciemu neatbilst administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam. Tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi ieceri šo ciemu nosaukumu saglabāšanai.

VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka saskaņā ar likumu ciemam jābūt ar koncentrētu apbūvi un noteiktai robežai teritorijas plānojumā. Taču problēma, ka ciemu skaits sarūk un ne visi atbilst likumam. 2001.gadā Latvijā bija astoņi tūkstoši ciemu, bet pašlaik tie ir aptuveni seši tūkstoši, no kuriem četri tūkstoši neatbilst likumam pēc minētajām pazīmēm.

 “Latvijas ciemiem raksturīgs tas, ka mums tie ir ļoti dažādi, sākot no dažiem cilvēkiem līdz vairākiem tūkstošiem cilvēku. Bieži vien dažādu objektīvu apstākļu rezultātā ciemi izzūd, un līdz ar ciemu izzušanu nesaglabājas to vēsturiskie nosaukumi,” skaidroja ministrijas pārstāvis.

Tādējādi Latvijā tiek zaudēta vēsturiskā atmiņa par ciemiem.

Tāpēc VARAM piedāvā šo problēmu risināt, grozot likumu un paredzot tajā ciemus, kur var nebūt koncentrēta apbūve un var nebūt iezīmēta konkrēta teritorija. Izņēmums gan būtu Baltijas jūras un Rīgas līča piekraste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt