Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ceļotājus pārsteidz tūrisma operatora bankrots

Mežaparka estrādē jāiegulda vēl 63 miljoni

Mežaparka estrādē jāiegulda vēl 63 miljoni eiro

Pēc vairāku stundu debatēm Rīgas domes deputātu vairākums trešdien, 29.augustā, nolēma no Valsts kases aizņemties 41 miljonu eiro. Šie līdzekļi paredzēti vienam no nākamajiem Mežaparka estrādes pārbūves posmiem. Domes opozīcija iebilda pret slepenību, kādā tiek turēta darbu tāme, kā arī vēlējās uzzināt, kādas būs estrādes ekspluatācijas izmaksas.

Par Mežaparka estrādes pārbūves pirmo posmu skatītāji varēja pārliecināties jau šogad Dziesmu un deju svētkos. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) estrādes pārbūvi salīdzina ar restorānu – pašlaik ir pabeigta apmeklētāju zāle, priekšā virtuves remonts. “Tagad mēs taisām to virtuvi, lai būtu vieglāk strādāt pavāriem. Ērtāk, drošāk un pareizāk,” sacīja Burovs.

Zināms, ka estrādes pārbūves projektu vienā piegājienā nav iespējams īstenot. Tad būtu jāpārceļ skolēnu Dziesmu un deju svētki, kas paredzēti 2020.gadā. Lai neizjauktu svētkus, estrādes pārbūve sadalīta divos posmos. Pirmais īstenojams līdz 2020.gadam, otrs – līdz 2023.gadam.

Projekta pirmajā posmā paredzēts pārbūvēt skatuvi un dziedātāju tribīnes, kā arī uzstādīt, piemēram, akustikas paneļus.

Šim nolūkam nepieciešams 41 miljons eiro, ko Rīgas dome plāno aizņemties no Valsts kases.

Savukārt projekta otrajā posmā paredzēts estrādi labiekārtot, un labiekārtošanai nepieciešami vēl 22 miljoni eiro.

Rīgas domes sēdē trešdien diskusijas par projektu un tā izmaksām izvērtās vairāku stundu garumā. Deputāti satraucās par estrādes drošību un par to, kādas būs tās uzturēšanas izmaksas.

Burovs paliecināja, ka par drošību estrādē tiek domāts, bet par uzturēšanas izmaksām vēl nezināja teikt, jo projektēšanas stadijā tādus aprēķinus neveicot.

Deputāti bija neapmierinātu arī par to, ka projekta tāme ir slepena.

"Mums jāparakstās uz kaķi maisā. Mums saka - aizņemamies 40 miljonus, bet mēs redzam tikai skaistu bildīti, tajā pašā laikā mēs neredzam, kas tam lācītim ir vēderā," teica Inese Andersone ("Vienotība").

"Mēs nevaram celt roku un parakstīties par to, ja mēs neredzam nevienu ciparu. Ja mēs tik daudz ieliekam iekšā, mums ir jāparedz, lai tiešām "Lady gaga" vai cits brauc, mums viss ir jāizdomā, līdz beigām," piebilda deputāte Marija Balcere (JKP).

Deputātu vairākums, opozīcijai balsojot pret un atturoties, lēma aizņemties 41 miljonu eiro, kas būtu jāatdod 30 gadu laikā. 
 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti