Panorāma

Pacientus uzņem citas slimnīcas

Panorāma

Latvijā būs derīgas visu valstu eiro monētas!

P.Stradiņa slimnīca atsāk pacientu uzņemšanu

Mediķi aicina nevest pacientus uz Stradiņa slimnīcu ar privāto transportu

Stradiņa slimnīcas mediķi aicina šobrīd uz Stradiņa slimnīcu pašiem ar savu privāto transportu slimniekus nevest, sestdien ziņo LTV raidījums "Panorāma".

Vēsturiskajā Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības uzņemšanas nodaļā pēdējos gados notiek plānveida pacientu uzņemšana. Taču pašlaik, krīzes situācijā, ātrās palīdzības mašīnas pacientus ved uz šejieni.

Atšķirībā no modernizētās uzņemšanas nodaļas, kas diennaktī spēj apkalpot gandrīz 200 pacientu, vēsturiskajās uzņemšanas telpās var uzņemt vairāk nekā trīs reizes mazāku pacientu – 50 līdz 60 cilvēkus diennaktī.

„Atšķirība, protams, ir, jo, pirmkārt, telpa ir tāda, kāda ir, pašlaik mēs varam uzņemt vienlaikus 23 gulošus pacientus un vairākus tādus staigājošus, ambulatorus pacientus, jo vietas ir pietiekoši, bet vienīgais, te apskates kabinetu ir daudz mazāk,” stāsta Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Valērijs Ratobiļskis. „Mēs esam ierobežoti izmeklējumos, nevaram veikt visus izmeklējumus tādā apjomā, ko esam veikuši mūsu neatliekamās medicīnas centrā, – kaut gan te visi izmeklējumi tiek nodrošināti, tai skaitā, rentgens, sonogrāfija, kas diemžēl atrodas citā ēkā.”

Kamēr Latvijas Televīzija filmēja uzņemšanas nodaļā, ātrās palīdzības mašīnas pie slimnīcas durvīm piebrauca ar dažu minūšu intervālu. Pacientu daudz, tāpēc mediķi īpaši piekodina visiem, kas savus tuviniekus uz slimnīcu grib vest ar privātajām automašīnām – šajās dienās uz Stradiņa slimnīcu pašiem slimniekus vest nevajadzētu. Savukārt kardioloģijas slimniekus ātrā palīdzība, apejot uzņemšanu, ved uzreiz uz nodaļu.

Pašlaik nav drošu ziņu par ugunsnelaimes izcelšanās iemesliem. Nav izslēgta drošības normu pārkāpšana. Tāpat aktuāla ir diskusija par iemesliem, kāpēc sprādzienbīstami priekšmeti atradās ārstniecības korpusa pagrabstāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti