Sadaļas Sadaļas

Mediķi aicina atlikt 2020.gada budžeta pieņemšanu; varētu arī streikot

Vairākas veselības aprūpes darbinieku organizācijas aicinājušas atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei 2020. un nākamajos gados. Tāpat mediķi sākuši gatavoties streikam, informēja Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija.

Vēstule izplatīta Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Jauno ārstu asociācijas, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vārdā.

Latvijas Ārstu biedrība sagatavojusi priekšlikumus līdzekļu pārdalei budžetā, lai rastu naudu mediķu algu pieaugumam solītajā apmērā. Nozares profesionālās organizācijas piedāvā par labu veselības aprūpei pārdalīt 38 miljonus eiro no valsts budžeta pozīcijām, kuru aktualitāte un lietderība, viņuprāt, ir apšaubāma. Tāpat mediķi aicina 2019. gadā neiztērētos piecus miljonus eiro, kas tiek pārlikta uz 2020. gada budžetu, novirzīt veselības aprūpes nodrošināšanai.

Sarakstā ir, piemēram, Okupācijas muzeja rekonstrukcijai paredzētā nauda, daļa no partiju finansēšanai paredzētā, kā arī finansējums no Zemkopības ministrijas programmām.

Dokumenti

Ārstu biedrības priekšlikumi

Lejuplādēt

1.08 MB

Priekšlikumi nosūtīti valdībai un Saeimas deputātiem ar lūgumu tos izskatīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē un ņemt vērā, balsojot par valsts budžetu 2020. gadam. Mediķi sagaida, ka valdība atkārtoti sēdīsies ar mediķiem pie sarunu galda, lai izpildītu likumā ierakstīto, paziņojumā medijiem norādīja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Tāpat Latvijas mediķu organizācijas nosūtījušas atbalsta lūguma vēstules starptautiskajām organizācijām – Eiropas Komisijai, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai un Pasaules Veselības organizācijai. “Vēlamies, lai politiķi beidzot saprot, ka veselības aprūpē strādājošie vairs nav gatavi samierināties un cīnīsies līdz galam. Tāpēc esam uzrunājuši starptautiskās organizācijas, lūdzot sniegt atbalstu cīņā par Latvijas mediķu tiesībām, kā arī uzsākuši darbu pie Vislatvijas streika organizēšanas,” paziņojumā norādīja Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.  

Mediķi patlaban aptaujājot kolēģus par iespējām streikot, Latvijas Televīzijai atzina Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Turpinās arī mediķu un veselības aprūpes darbinieku protesta akcija “Nolaid karogu, iededz sveci!”, kurā piedalās gan ārstniecības iestādes Rīgā, gan reģionos.

KONTEKSTS:

Novembrī ārsti sākuši un gatavi turpināt cīņu par algu pieaugumu nozarē.  7. novembrī notika pikets pie Saeimas un protesta akcija „Diena bez ārstniecības personas”.

Šāda situācija izveidojusies, jo 13. Saeima vēl pirms valdības izveides piesolīja un likumā noteica, ka budžeta papildu finansējumam darba samaksas pieaugumam nozarē 2020. gadā būs 120 miljoni eiro. Taču tā vietā nozares prioritātēm paredzēja 50 miljonus eiro, tostarp 42 miljonus mediķu algām. Vēlāk gan premjers pauda, ka šim mērķim iespējams atvēlēt līdz 60 miljoniem eiro, proti, valdība atradusi iespēju mediķu algām pārdalīt vēl 18 miljonus. Bet mediķi uzstāja, ka nav gatavi kompromisam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt