Dienas ziņas

Ozolniekos klaiņojošu suņu aizvien vairāk

Dienas ziņas

Grants ceļu stāvoklis un ierobežojumi rada raizes uzņēmējiem

Mājā pēc gāzes sprādziena pusgadu nekas nemainās

Mājā Alūksnē pusgadu pēc gāzes sprādziena cilvēki aizvien nevar atgriezties 15 dzīvokļos

Pirms pusgada Alūksnē daudzdzīvokļu namā notika gāzes eksplozija, un vēl joprojām 15 dzīvokļos cilvēki nevar atgriezties. Septembrī ekspertīzē noteikts, ka bojāto mājas daļu var atjaunot, bet jau pusgadu nekas būtiski nav mainījies. Iedzīvotāji panākuši, ka projekta izstrādei un uzraudzībai Alūksnes novada dome piešķir vairāk nekā 27 000 eiro, bet nav skaidrs, vai pēc projekta izstrādes iedzīvotāji būs gatavi maksāt par galveno – mājas atjaunošanu.

Gāzes eksplozija notika pirmā stāva dzīvoklī, un šajā mājas korpusā ieeja slēgta jau pusgadu.

33 mājas iedzīvotāji, kuriem šeit dzīvokļi, apmetušies pašvaldības sociālajos dzīvokļos, pie radiem vai arī sameklējuši pavisam jaunu mājvietu.

Mēnesi pēc nelaimes, oktobrī, mājas iedzīvotāji izveidoja padomi, lai lemtu par tālāko rīcību. Vienlaikus gan izveidojusies arī grupa iedzīvotāju, kuri pastāvīgi raksta sūdzības, un daži arī pārtraukuši maksāt par ēkas apsaimniekošanu.

“Cilvēki vienmēr dalās divas kategorijās, kur ir gan optimistiski, gan pesimistiski noskaņotie. Varbūt viņus daļēji var saprast, jo viņi palikuši bez vienīgā jumta uz galvas,” saka daudzdzīvokļu nama padomes vadītāja Ņina Razmislova.

Savukārt mājas iedzīvotājs Aleksandrs Cvetočniks ir kritiskāk noskaņots.

“Jūtos draņķīgi. Pirmkārt, attieksme ir slikta. Sprādziens, cilvēki cietuši, cilvēkiem nav, kur dzīvot, bet kustība pašlaik nenotiek,” pārmetumus izsaka Cvetočniks.

Eksplozijas radītas plaisas mājas sienās ir līdz trešajam stāvam un uz tām izvietotās atzīmes rāda, ka kustība nenotiek. Lai arī ceturtā un piektā stāva dzīvokļi nav cietuši, tajos nonākt un līdz ar to arī dzīvot nav iespējams. Līdz ar šī korpusa atjaunošanu mājai jau ilgstoši nepieciešami citi uzlabojumi, piemēram, balkonu renovēšana, lietus ūdens novadīšana, pamatu stiprināšana un energoapgādes kabeļu pārbūve, ko arī plānots iekļaut tehniskajā projektā.

“Ja mājas īpašnieki nevarēs vienoties par apsaimniekošanas maksas pacelšanu vai lēmumu kredīta ņemšanai, kas bez viņu akcepta nenotiks, tad mēs atkal paliksim zināmu laiku uz vietas, un, ja stāv uz vietas, tad jau esam soli atpakaļ,” norāda SIA "Alūksnes nami" valdes loceklis Armands Musts.

To, ka viens no mājas korpusiem praktiski atslēgts, īpaši izjūt blakus esošā korpusa iedzīvotāji, jo siena, kas līdz šim bijusi starpsiena abiem korpusiem, nu kalpo kā ārsiena un, lai mazinātu siltuma zudumu, iedzīvotāji ziemā savus dzīvokļus arī no iekšpuses siltinājuši.

Vēl nav zināma konkrēta summa, kas nepieciešama bojātās mājas daļas atjaunošanai, bet pēc sākotnējām aplēsēm tie varētu būt aptuveni 40 tūkstoši eiro. Visi dzīvokļi ir privatizēti, un šie darbi jāveic par iedzīvotāju līdzekļiem.

Gāzes sprādziens Alūksnē notika 2016.gada 3.septembrī. Toreiz pirmajā stāvā notikušais sprādziens ievainoja vienu cilvēku, pilnībā sagraujot vienu kāpņu telpu, kā arī bojājot logus un ēkas paneļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt