Panorāma

Balvos un Rugājos grib Sputņik V

Panorāma

20% ādažnieku pieteikušies vakcinai pret Covid-19

Partijas gatavojas pašvaldību vēlēšanām

LZS un «Vienotība» nāk klajā ar saviem līderiem pašvaldību vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pašvaldību vēlēšanas jau teju klauvē pie namdurvīm, līdz ar to politiskās partijas nāk klajā ar saviem līderiem. Šodien notiek pat divu politisko spēku sēdes – Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kurā atkārtoti par partijas priekšsēdētaju ievēlēja Armandu Krauzi. Notika arī partiju "Vienotība" un "Jaunā vienotība" kopsēde, kurā izskanēja vairāki jauni papildspēki pašvaldību vēlēšanām.

“Armands Krauze – 91 balss, Ringolds Arnītis – 53 balsis un Viktors Valainis – 29 balsis. Apsveicam Armandu Krauzi ar ievēlēšanu partijas priekšsēdētāja amatā.”

Līdz ar to Armands Krauze šo amatu ieņems otro termiņu pēc kārtas.

Zemnieku savienība un «Vienotība» nāk klajā ar saviem līderiem pašvaldību vēlēšanās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Zemnieku savienības kongresā šodien ievēlēs partijas priekšsēdētāju, viņa pirmo un otro vietnieku, kā arī desmit valdes locekļus. Pārvēlētās partijas vadības mērķis būs vest partiju ne tikai uz pašvaldību vēlēšanām, kas notiks šovasar, bet arī Saeimas vēlēšanām 2022. gadā. Patlaban kongress rit pilnā sparā un partijas priekšsēdētāja un valdes locekļu vēlēšanas un debates vēl tikai notiks.

“Šī gada 5. jūnijā pašvaldību vēlēšanās LZS biedri startēs visos Latvijas novados un valsts pilsētās. Mūs biedri startēs no 18 LZS, no 17 Zaļo un Zemnieku savienības, kā arī no sešiem apvienotajiem vēlēšanu sarakstiem. Lielākā daļa sarakstu līderi būs pašvaldību vadītāji.

Mūsu saraksta līderi pašvaldību vēlēšanās ir Tukumā Ligita Gintere, Valmierā Harijs Rokpelnis, Ventspils novadā Aivars Mucenieks,”

norādīja Latvijas Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Ar uzrunām kongresā uzstājās arī Latvijas Zemnieku savienības sadarbības partneri no Latvijas Zaļās partijas, Liepājas partijas, kā arī partijas "Latvijai un Ventspilij", kuru šodien kongresā pārstāv Guntis Blumbergs.

“Politika ir sacensība, kurās dalībnieki diemžēl dažreiz izmanto savu konkurentu nomelnošanas un sašķelšanas taktiku. Protams, ka tas tiek darīts pret spēcīgu konkurentu. 2006. gada 20. jūlijā, tajā pašā dienā, kad ZZS pirms 9. Saeimas vēlēšanām par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīja Aivaru Lembergu, Ģenerālprokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību. Šogad pēc daudzu gadu tiesāšanās 22. februārī, pēc mūsu partijas uzskata, pilnīgi nepamatoti, pilnīgi netaisnīgi viņam tika nomainīts drošības līdzeklis, bet viņš nav sodīts, jo vēl tiek rakstīts pilnais spriedums. Mēs zinām, ka tas tiks pārsūdzēts,” uzsvēra Blumbergs.

Savukārt Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars uzsvēra, ka šis savā ziņā ir tehnisks kongress, jo noris attālināti, līdz ar to diskusijas par dažādiem aktuāliem jautājumiem nevar notikt. Vienlaikus viņš uzsver, ka Latvijas politikā ir jāspodrina kvalitāte.

Uzlocīt piedurknes gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām ir gatava arī partija "Vienotība" un "Jaunā vienotība", kas šodien kopsēdē nāca klajā ar savu piedāvājumu pašvaldību vēlēšanām, nosaucot vairākus jaunpienācējus jeb partijas papildspēkus. Proti,

zem “Jaunās vienotības” karoga pašvaldību vēlēšanās startēs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule, rakstniece Nora Ikstena, basketbola treneris Igors Miglinieks, uzņēmējs Juris Žagars, bijušais olimpietis, bobslejists Jānis Ķipurs un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

"Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars atklāj, ka pirmdien valdē sāksies formālā sarakstu iesniegšana.

“Tad attiecīgi katru otro, trešo dienu šie mūsu vismaz 34 novados startējošie saraksti no valdes puses tiks virzīti. Par Cipules kundzi varu komentēt, jo šis saraksts ir iesniegts un apstiprināts. Viņa startēs jaunajā apvienotajā Ogres novadā,” norāda Kampars.

Liene Cipule Latvijas Radio norāda, ka līdz ar iesaistīšanos politikā viņa neplāno pamest savu pamata darbu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

“Tā arī ir pašvaldību darbu būtība, ka cilvēki, strādājot savu darbu, papildus var iesaistīties politikā pašvaldību līmenī un darīt lietas saviem novadiem," uzsver Cipule.

Pašvaldību deputātiem nav jāpamet līdzšinējā nodarbošanās, ja vien viņi neuzņemas pienākumus domes vadībā.

Aizritējusi arī Jaunās konservatīvās partijas sēde, kur par valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Bordāns bija vienīgais kandidāts uz šo amatu. Bordāns partijas pasākumā pauda nostāju, ka pirmais stūrakmens ceļā uz pārtikušu Latvija esot "izskausta valsts nozagšana un izglītība".

KONTEKSTS

Pašvaldību vēlēšanas plānotas jūnija pirmajā sestdienā, un domes tiks ievēlētas 41 pašvaldībā. Rīgā pašvaldību vēlēšanas jau ir notikušas. Un Kandidātu sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā varēs iesniegts no nākamās trešdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti