Rīta Panorāma

Prezidenta vēlēšanas Lietuvā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu Andri Ameriku (GKR)

Ameriks neplāno kandidēt arī nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās

Pašreizējais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai") neplāno kandidēt arī nākamgad Latvijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. To Ameriks sacīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma", norādot, ka politikā plāno paņemt divu gadu pauzi.

Kā zināms, Ameriks atkārtoti nekandidē arī šovasar gaidāmajās EP vēlēšanās.

Politiķis norādīja, ka viņš vairāk nekā 30 gadus bijis politikā, tostarp divas reizes ievēlēts Saeimā, piecas reizes – Rīgas domē, vienreiz EP.

"Es vismaz divus gadus gribu paņemt pauzi, lai saprastu... Šodien ir jauna paaudze, tā cīnās par varu un savu ietekmi. Pašvaldību vēlēšanās noteikti nekandidēšu.

Es šos divus gadus paņemšu pauzi. Ja es jutīšu, ka man kļūst garlaicīgi, tad varbūt es meklēšu risinājumus uz nākošo Saeimu pēc diviem gadiem, bet divus gadus es būšu ārpus politikas," teica Ameriks.

Runājot par izaicinājumiem Eiropas Savienības politikā, EP deputāts sacīja, ka turpmākos gadus gaidāms radikālisma vilnis.

"Jo bez ekonomiskām problēmām redzam [izaicinājumus] saistībā ar migrantiem. Tas, kas varbūt vairāk skar Eiropas dienvidu pusi – Eiropā gaidāms ir tāds radikālisma vilnis, bezkompromisa cīņa par savām interesēm. To rāda arī tas, ka katram varbūt šodien savs krekls ir tuvāks un īstenībā noturēt to Eiropas vienotību nebūt nav tik vienkārši, kad  visa papildu nauda praktiski aiziet Ukrainas atbalstam," sacīja Ameriks.

Viņaprāt, ES pieaugošais radikālisms ir lielākais risks kopējo lēmumu pieņemšanā blokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti