LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 4. maijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 4. maijā.

Sabiedrība / veselība

Latvijā svētdien veikti 1219 testi un konstatēti 17 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 896. Septiņi jaunie gadījumi saistīti ar Rīgas pansionātu „Gaiļezers”. Šobrīd slimnīcās ārstējas 34 pacienti, četri – smagā stāvoklī.

Nedēļas laikā veikto Covid-19 testu skaits pieaudzis par 30%, bet atklāto saslimšanas gadījumu skaits palicis nemainīgs – pagājušajā nedēļā fiksēti 78 jauni inficēšanās gadījumi, bet nedēļu iepriekš – 79.

Par spīti dažādiem ierobežojumiem, šodien cilvēki visā Latvijā svin brīvību – Neatkarības deklarācijas 30. gadskārtu. Pie Brīvības pieminekļa ziedu nolicējiem brīžiem pat jāgaida rindā, lai saglabātu 2 metru distanci.

4. maija Saeimas svinīgajā sēdē tās priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pateicās mediķiem, glābējiem, iekšlietu dienestu darbiniekiem, skolotājiem un pārdevējiem par darbu Covid-19 krīzes laikā: „Zinu, ka pratīsim pārdzīvot arī šo laiku un pratīsim atgūt spēku!”

Covid-19 krīze aktualizējusi jautājumu par tehnoloģiju ietekmi uz cilvēktiesībām. Mācītājs Juris Rubenis uzskata, ka nedrīkst liegt cilvēkiem uzdot jautājumus par tehnoloģiju robežām un cilvēka tiesībām pašam lemt par savu ķermeni.

Pasaulē

Eiropas Savienība šodien aicinājusi valdības un organizācijas uz globālu sadarbību – saziedot 7,5 miljardus eiro koronavīrusa vakcīnas izstrādei, ārstēšanas un diagnostikas attīstībai. Savu atbalstu šai iniciatīvai jau pauduši Francijas, Vācijas un Itālijas līderi.

Pretēji ASV izlūkdienestu informācijai par koronavīrusa dabisko izcelsmi, ASV valsts sekretārs Pompeo apgalvojis, ka tas radies laboratorijā Uhaņā. ASV arī pārmet Ķīnai pandēmijas patieso apmēru slēpšanu ar mērķi paspēt uzkrāt medicīnas preces.

Eiropas Komisija atļāvusi Francijai ar 7 miljardiem eiro atbalstīt nacionālo aviokompāniju „Air France”. Atbalsta trūkums varētu novest pie kompānijas bankrota un radīt nopietnu kaitējumu Francijas ekonomikai.

Daudzviet Eiropā tiek mīkstināti ierobežojumi – Itālijā no šodienas cilvēki var atgriezties darbā, apciemot radus un iet pastaigās. Spānijā durvis ver mazie uzņēmumi, bet Vācijā atsāk strādāt muzeji, daļa skolu un zoodārzi.

No šodienas Sāremā un citu Igaunijas salu iedzīvotāji drīkstēs izceļot uz kontinentālo valsts daļu, bet tie, kuriem salās ir īpašums vai reģistrēta dzīvesvieta, drīkstēs to apmeklēt.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti