Krustpunktā

Žurnālisti par vīrusa diktēto dzīves ritmu, par Krājbankas miljoniem un atbrīvošanu Rīgā

Krustpunktā

Ārkārtas situācijas ietekme uz lauksaimniecību

Mācītājs Juris Rubenis: Politiska brīvība neko nedara mūsu vietā, bet dod iespējas...

Mācītājs Rubenis: Ir nopietni jautājumi par tehnoloģiju ietekmi uz cilvēktiesībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jautājumi par dažādu jauno tehnoloģiju ietekmi uz cilvēktiesībām un personīgajām brīvībām ir ļoti nopietni, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" sacīja mācītājs Juris Rubenis.

"Tas ir stāsts par tehnoloģiju divām pusēm. Mēs tās lietojam, tās dod milzīgas iespējas. No otras puses - es arī uzdodu jautājumu, vai būtu laimīgs un priecīgs, ja manus soļus izsekotu. Uz jūsu rokas ir aproce, kas mēra temperatūru. Iekams esat aptvēris, atbrauc pakaļ ātrā palīdzība un ievieto ''Covid'' [slimnieku] palātā. No vienas puses, tajā ir kaut kas labs, taču - kā pielietot modernās tehnoloģijas visas sabiedrības labā, balansējot ar individuālām brīvībām? Tie ir ļoti izaicinoši jautājumi. Es augstu vērtēju savas cilvēktiesības un brīvības," teica Rubenis.

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Viņš uzsvēra, ka bažas par modernajām tehnoloģijām ir pārspīlētas, taču cilvēkiem ir tiesības uzdot jautājumus par to, kas notiek ar viņa ķermeni. "Šos jautājumus neuzdod tikai kristiešu fundamentālisti. Šos jautājumus uzdod daudzi politiķi, kuriem ir mazs sakars ar kristietību. Kādām jābūt robežām? Cik tālu mūs diriģē? Kur ir tehnoloģiju robeža? Bažas ir vietā; neiekrītot sektantiskās cilpās, ir jāuzdod šādi jautājumi. Cilvēkus nevajadzētu kušināt - tie ir ļoti normāli jautājumi," pauda Rubenis.

KOTEKSTS:

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags pirmdien, 4. maijā, Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā pavēstīja, ka ir biedējoši vērot, kā ar entuziasmu tiek pieņemti pasākumi, kas ir līdzīgi tiem, kādi bija pirms 30 gadiem padomju okupācijas periodā.

Viņš atgādināja, ka Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadiena tiek sagaidīta ar ārkārtas stāvokli, slēgtām robežām un dīkstāvē esošu biznesu. "Tiek meklēti izsekošanas līdzekļi, skaļruņi veikalos liek ziņot [par distancēšanās noteikumu pārkāpējiem]. Biedējoši vērot, ka ar entuziasmu pieņemam kaut ko līdzīgu, kā [bija] pirms 30 gadiem," pauda Vanags.

Latvija atkal ir saskārusies ar "lielo nezināmo", un atkal ir pienācis brīdis, kurā tautai nepieciešams vēstījums, kurš ļauj skatīties nākotnē ar cerību. "Vēstījums, ka slēgtas robežas, izsekošana, dīkstāve, tukšas baznīcas ir vajadzīgas varbūt ārkārtas situācijā, bet ne kā jauna realitāte. [Vajadzīgs] vēstījums, ka brīvā māte Latvija ir dāsna un neatstās tos bērnus, kuru dzīve ir sabrukusi," pauda Vanags.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti