LSM tiešraižu ieraksti

Aitu dzīve SLEPENAIS DRAUGS

LSM tiešraižu ieraksti

Jons Baldvins Hanibalsons sveic Latviju

Saeimas svinīgā sēde Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā

Mūrniece Saeimas svinīgajā sēdē izsaka pateicību mediķiem, glābējiem, iekšlietu dienestu darbiniekiem, pedagogiem un pārdevējiem

Jūtam lielu un neviltotu pateicību, redzot kā Covid-19 krīzes laikā strādā neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti un feldšeri, policisti, robežsargi, glābšanas dienests, Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai teica parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

“Pirms 30 gadiem šeit, pie Saeimas, nebija kur adatai nokrist. Kopības apziņa un pleca sajūta deva spēku un drosmi. Visiem kopā un katram atsevišķi. Tas palīdzēja mainīt Latvijas likteni,” uzrunā sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece atzīmēja, ka šodien mēs – tauta, kas jūtas laimīga Dziesmusvētku dižajā kopkorī, kas Atmodas laikā pulcējās grandiozās manifestācijās un roku rokā stāvēja Baltijas ceļā, esam spiesti būt katrs atsevišķi – vieni, šaurā ģimenes lokā vai vismaz divu metru attālumā cits no cita. “Zinu, ka pratīsim pārdzīvot arī šo laiku un pratīsim atgūt spēku!

Jo mums ir mūsu Latvija un tajā mēs vienmēr esam visi kopā,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Augstākās Padomes aicinājumā Latvijas tautai, ko arī pieņēma 4. maijā, ir koncentrēti aprakstīts, kas tieši notika 50 okupācijas gados, sacīja Mūrniece, izceļot mākslīgi izraisīto migrāciju, piespiedu asimilāciju, latviešu kultūras noniecināšanu, Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kultūras izskaušanu, nacionālo attiecību dabiskā līdzsvara izjaukšanu, kā arī ekonomisko pagrimumu un ideoloģiskās represijas.

Brīvības atgūšana nenāca viegli, taču 4. maija balsojums mainīja visu, uzsvēra Mūrniece, akcentējot, ka šodien lepojamies - neatkarības atjaunošana notika parlamentārā, demokrātiskā ceļā. Pasaule pieredzēja to, kā mēs viena gadsimta laikā otrreiz spējām iegūt brīvību. “Tajā dienā pirms 30 gadiem 138 Augstākās Padomes deputāti balsojot apliecināja, ka spēj skatīties pāri savas personīgās dzīves robežām. Spēj īstenot tautas gribu un mainīt Latvijas likteni,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, paužot pateicību Augstākās Padomes deputātiem par vēsturisko balsojumu.

Runājot par nepieredzēto krīzi, ar kuru šobrīd saskaras pasaule, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka līdztekus īpašām rūpēm par Latvijas iedzīvotāju veselību turpināsim stiprināt savu drošību, integrāciju demokrātiskajā pasaules daļā un sadarbību ar tuvākajiem partneriem Baltijas valstīs, Ziemeļvalstīs un Eiropas Savienībā.

“Mēs apliecinām nemainīgu uzticību spēcīgam NATO. Turpināsim aizstāvēt nacionālu, neatkarīgu un demokrātisku Latvijas valsti,” uzsvēra Mūrniece.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka turpināsim pildīt savas apņemšanās finanšu sistēmas sakārtošanā, uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanā un nabadzības apkarošanā. “Mēs turpināsim atbalstīt ģimenes ar bērniem. Veidosim savu ekonomiku dinamisku, modernu un konkurētspējīgu,” sacīja Mūrniece, uzsverot, ka tad, kad šis pandēmijas laiks un ārkārtējā situācija beigsies, mums jābūt gataviem straujai tautsaimniecības attīstībai.

“Kā jau tas vēsturiski ne reizi vien bijis, mūsu tauta vissarežģītākajos brīžos apliecina, ka spēj darboties pašaizliedzīgi, tālredzīgi un patriotiski,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, akcentējot, ka mūsu valsts rīcību pandēmijas laikā nosaka ārsti, savas jomas eksperti, nevis politiski apsvērumi, un sabiedrība to novērtē, uzticas un tādējādi spēj palīdzēt arī pati sev.

“Mēs jūtam lielu, neviltotu pateicību, redzot, kā strādā neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti un feldšeri, policisti, robežsargi, glābšanas dienests. Viņi dara savu darbu diendienā, bieži ar pārslodzi, bet mēs ticam, ka varam uz viņiem paļauties,” pauda Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja pauda pateicību arī pedagogiem, kuri īsā laikā bija spiesti būtiski mainīt veidu, kādā mācību priekšmetus pasniegt dažāda vecuma skolēniem, pateicās ģimenēm, kā arī tiem, kas dotas palīgā senioriem, nodrošina transporta kustību, strādā veikalos, aptiekās un citās vietās, kur jāsniedz sabiedrībai nepieciešamie pakalpojumi.

Saeimas priekšsēdētāja pauda pateicību partneriem Eiropas Savienībā, jo īpaši – abām pārējām Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, Vācijai un Polijai par konsulāro palīdzību un atbalstu mūsu valstspiederīgo repatriācijā. “Mums visiem šī ir jauna pieredze. Tādēļ ir svarīgi, ka spējam sadarboties un būt savstarpēji atbalstoši,” uzsvēra Mūrniece.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti