Krustpunktā

Sabiedriskie mediji izies no reklāmas tirgus: arvien liela neskaidrība par finansējumu

Krustpunktā

Covid-19 joprojām ir uzmanības lokā. Izvaicājam Juriju Perevoščikovu

Diskusija: valsts un Latvijas cilvēku palīdzības iespējas problēmbērniem

LM piloprojektā plāno ieviest ģimenes asistenta pakalpojumu

Labklājības ministrija (LM) pašlaik strādā pie pilotprojekta, lai ieviestu ģimenes asistenta pakalpojumu. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš, runājot par to, kā valsts varētu palīdzēt ģimenēm ar tā saucamajiem problēmbērniem.

Viņš sacīja, ka pašlaik notiek sagatavošanās darbi, lai uzsāktu pilotprojektu saistībā ar ģimenes asistenta pakalpojuma ieviešanu.

"Tas tieši ir attiecināms uz prevencijas stadiju jeb prevencijas fāzi, kad kvalificētais speciālists zināmā mērā veic intervenci šajā riskā esošajā ģimenē.

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Līdz ar to mēs ļoti ceram, ka šis pilotprojekts dos labu rezultātu, kas nākotnē varētu rezultāties vēl par kādu metodoloģiju," klāstīja Dūdiņš.

 

Viņš sacīja arī, ka LM vienlaikus strādā pie metodoloģiskā atbalsta sociālajiem darbiniekiem un sociālajiem dienestiem. Septembrī būs gatavi divi metodoloģiskie materiāli, kas attiecas uz sociālo darbu ar ģimenēm un bērniem un sociālo darbu ar atkarīgajām un līdzatkarīgajām personām.

Plānotas arī attiecīgas apmācības, piebilda Dūdiņš.

KONTEKSTS:

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) un Tiesībsarga biroja atklātie pārkāpumi Bruknas muižā ir izraisījuši lielu rezonansi. Diskusijas medijos un sociālajos tīklos ir demonstrējušas pretējus viedokļus par to, kā izturēties pret bērniem un pusaudžiem, kas rada problēmas un ar kuriem skola un vecāki netiek galā. Daudz ir runāts par metodēm, kādas tiek lietotas Bruknā. 

Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatēja, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. To kopienas garīgais vadītājs, priesteris Andrejs Mediņš dēvēja par meliem, vienlaikus atzīstot, ka Bruknā ir ļoti liela stingrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti