Dienas ziņas

Militārais poligons "Mežaine" attīstās

Dienas ziņas

Diskutē par remigrējušo ģimeņu bērnu iekļaušanos skolās

Vēlas palielināt sociālo uzņēmumu skaitu

Liepājā diskutē par sociālo uzņēmumu skaita palielināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Trešdien, 11. septembrī, Liepājā sācies Labklājības ministrijas rīkotais reģionālais diskusiju cikls par sociālo uzņēmējdarbību. Patlaban sociālā uzņēmuma statuss piešķirts 69 Latvijas uzņēmumiem, bet trīs to šogad zaudējuši, nespējot izpildīt noteiktās prasības.

2018. gadā, pieņemot Sociālā uzņēmuma likumu, valdības plāns paredzēja, ka līdz 2022. gadam Latvijā būs vairāk nekā 200 sociālo uzņēmumu. Šobrīd no vēlamā skaita sasniegta aptuveni trešdaļa, un visvairāk sociālā uzņēmuma statusa ieguvēju esot Rīgā un Pierīgā. Lai sociālo uzņēmējdarbību attīstītu arī reģionos, Labklājības ministrija organizē diskusiju ciklu, kurā interesentus iepazīstina ar sociālā uzņēmuma statusa priekšrocībām, piemēram, nodokļu atvieglojumiem, kā arī aicina uzņēmējus dalīties pieredzē.

“No pērn reģistrētajiem uzņēmumiem trīs pārtrauca savu darbību kā sociālie uzņēmumi. Ir bijuši vairāki gadījumi, kad bijušas problēmas noformulēt mērķi. Piemēram, ja tas ir serviss, tad stādījis kā mērķi paša servisa attīstību, bet sociālā uzņēmuma mērķis ir darbinieku izaugsme, nodarbinātība," pauda Labklājības ministrijas (LM) tirgus departamenta ESF projekta vadītājs Juris Cebulis.

Pirms 25 gadiem dibinātā Liepājas privātsākumskola “Varavīksne”, kas šogad ieguva sociālā uzņēmuma statusu, nodrošina izglītību un dažādu interešu pulciņu nodarbības aptuveni 180 bērniem. Kā sociālais uzņēmums izglītības iestāde var pieteikties Labklājības ministrijas un “Altum” finanšu atbalsta programmai, pretendējot uz grantu līdz 200 tūkstošiem eiro, kā arī piesaistīt brīvprātīgā darba veicējus.

“Šeit pazūd jēdziens “peļņa”, bet varam dot labumu cilvēkiem. Šinī programmā ir šie granti, kas ir lielākais bonuss sociālajiem uzņēmumiem. Līdz ar to mēs, nodrošinot ārpakalpojumus, neuzliekam finanšu slogu uz vecāku pleciem," norādīja sociālā uzņēmuma “Privātsākumskola “Varavīksne”” direktore Ingvilda Parfjonova.

Granti sociālajiem uzņēmējiem pagaidām paredzēti līdz 2022. gadam, taču Labklājības ministrija un Sociālo uzņēmumu asociācija strādājot, lai šai jomai būtu pieejami līdzekļi arī nākošajā finanšu plānošanas periodā. “Visā Eiropā tā ir svarīga joma, veids, kā radīt nodarbinātību, cīnīties ar sociālajām problēmām," teica Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine-Miteva.

Bez jau minētā diskusiju cikla Labklājības ministrija sociālās uzņēmējdarbības popularizēšanai  oktobrī visā Latvijā rīkos “Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu”, kuras ietvaros paredzētas arī Atvērto durvju dienas vairākos šõ statusu ieguvušos uzņēmumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti