Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Akcija «Laimes eņģeļi» iepriecina pansionāta iemītniekus

Dienas ziņas

Apturēti Kalnciema ielas izdegušās ēkas nojaukšanas darbi

Lielajos Kangaros izveidota dabas taka un skatu tornis

Lielajos Kangaros izveidota dabas taka un otrais augstākais skatu tornis Latvijā

Lai aizsargātu dabas vērtības, dabas liegumā “Lielie Kangari” izveidota pastaigu taka un otrais augstākais skatu tornis Latvijā. Izbūvētais maršruts ļauj interesentiem iepazīties ar liegumā esošo bioloģisko daudzveidību, tajā pašā laikā neizmainot to dabisko vidi.

Iecere attīstīt Ropažu novadā un Suntažu pagastā esošo dabas liegumu “Lielie Kangari” radās jau pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad Latvijas Dabas fonds izstrādāja Dabas aizsardzības plānu. Un nu Ropažu novada pašvaldības projekta “Tūrisma, dabas izziņas un veselības infrastruktūras izveide dabas liegumā “Lielie Kangari”” ietvaros tas arī realizēts.

“Projekta vispārējais mērķis ir gana sarežģīts, trijos vārdos – antropoloģiskās slodzes mazināšana, kas, tādā vienkāršākā valodā runājot, ir aizsargāt visas tās vērtības, kas atrodas šajā liegumā,” stāsta Ropažu novada pašvaldības Attīstības daļas vadītāja Sanita Upīte.

Lieguma aizsargājamajā teritorijā atrodas lielākā osu grēda Latvijā. Tāpat blakus esošajās dabas teritorijās ir reti un īpaši aizsargājami biotopi un dažādas sugas. To apskatei izveidota teju divu kilometru gara pastaigu taka, kas vijas caur Lielkangaru purvam un aizved līdz Kangaru ezeram. Savukārt 33 metrus augstais skatu tornis to ļauj apskatīt no augšas.

“Kangarus lielā mērā unikālus padara ne tikai šī ārkārtīgi lielā dabas daudzveidība un unikalitāte, bet tas ir arī kultūrvēsturiskais mantojums, tas ir folkloras materiāls, tās ir unikālas ģeogrāfiskas formas. Piemēram, osu grēda Lielie Kangari ir garākā osu grēda Latvijā,” zina stāstīt Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” biedrs Uģis Urtāns.

Būvniecības darbi tika uzsākti 2018.gada augustā, un decembrī izbūvētā dabas taka un skatu tornis tika nodoti ekspluatācijā, savukārt oficiālais atklāšanas pasākums gaidāms maijā. Projekts tika finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Ropažu novada pašvaldības līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt