Panorāma

Potenciālais Junkera pēctecis ekskluzīvā intervijā LTV

Panorāma

Mediķu algu pieaugumam vajag 87 miljonus

Tautieši gatavojas "Breksitam"

Latvijas valstspiederīgie Anglijā gatavojas «Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Otrdien, 11. decembrī, britu parlamentā gaidāms balsojums par Terēzes Mejas panākto "Brexit" vienošanos, kurā teikts, ka pārejas periodā no nākamā gada 30. marta līdz 2020. gada 21. decembrim joprojām būs spēkā brīvā pārvietošanās. Eiropas Savienības pilsoņi varēs apmesties Apvienotajā Karalistē uz dzīvi tāpat kā līdz šim. Pēc pārejas perioda beigām būs jauna imigrācijas kārtība. Latvijas Televīzija centās noskaidrot, vai Latvijas valstspiederīgie Anglijas dienvidu pilsētā Bognorīdžisā izmaiņām ir gatavi.

Iveta Tantiša lepojas ar vienu no lielākajām zviedru grupas "ABBA" suvenīru kolekcijām Apvienotajā Karalistē. Viņai ir gan "ABBA" somas, krūzītes, nozīmītes, lelles un plakāti, gan atslēgu piekariņi un spoguļi. Vērtīgākais kolekcijas eksemplārs – īpaši reti sastopama krūzīte no grupas Austrālijas tūres – maksā 5000 mārciņas. Iveta dzīvo Anglijā jau desmit gadus, nesen iegādāta pašiem sava māja, tādēļ viņa ne tik daudz uztraucas par sevi, kā par to, kas notiks pēc "Brexit".

"Varbūt ne tik daudz kā citiem latviešiem, kas runā par palikšanu, nepalikšanu, bet vispār, kas valstī notiks, kas šeit būs, kādas izmaiņas būs. Jo izmaiņas noteikti būs. Cik es saprotu, būs lielas naudas jāmaksā atpakaļ, no kurienes tas ņemsies? Kā tas viss ietekmēs cilvēkus šeit? Ne tikai latviešus, visus!" tā Iveta Tantiša.

Arī Andželika Lūse dzīvo Anglijā desmit gadus un jau nokārtojusi pastāvīgā rezidenta statusu. "Mums, kas mums... paliks dārgāka dzīve. Kad šeit atbraucu pirms desmit gadiem, 800 grami maltās gaļas maksāja 1,80. Tagad ir 3 funti [mārciņas]. Bet es jau to nejūtu, jo tad es saņēmu 5,70, tagad - 7,83 stundā. Šaubos, vai būs tik radikāla tā starpība, ka mēs sāksim ubagot!" pauda Andželika Lūse.

Pusotra mēneša vecā Marsela māmiņa Signija Volante pirms došanās dekrētā strādāja darbā iekārtošanas aģentūrā, kur pirms diviem gadiem strādnieku netrūka, taču nu situācija mainījusies. "Cilvēki izbrauc no Anglijas masveidā kopš 2017. gada - 2016. gada beigām. Anglijā ir darbinieku trūkums, un domāju, ka "Brexit" to padarīs vēl lielāku. Es nezinu, kas notiks ar fabrikām, jo briti nav ar mieru strādāt ne fabrikās, ne siltumnīcās. Lielākā daļa ir uz pabalstiem. Būs darbinieku trūkums, un es nezinu, kā aizvietos," sacīja Signija Volante.

Mazā Marsela tētis Andrejs Rebrovs nesen uzsācis paklāju tīrīšanas biznesu. Viņš radis paļauties uz saviem spēkiem, tādēļ "Brexit" īpaši neuztrauc. "Nu, pirmais laiks noteikti ka būs grūts, pirmie divi trīs gadi. Pēc tam jau viss nostabilizēsies īstenībā, sliktāk noteikti nebūs. Vai būs labāk, grūti teikt, es domāju ka tiem, kas šeit ir palikuši, būs labāk. Ļoti daudzi jau aizbrauca projām, arī no man pazīstamajiem poļi ir aizbraukuši, latvieši brauc prom, lietuvieši. Ja šobrīd rēķina, Holandē, Vācijā alga sanāk lielāka nekā Anglijā.''

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti