Sadaļas Sadaļas

Latvijas Radio valdē varētu tomēr neiecelt prokūristus

Latvijas Radio valdē, iespējams, prokūristus tomēr neiecels. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pirmdien, 17.jūlijā, nolēma, ka Latvijas Radio valde jāatjauno triju locekļu sastāvā, bet, kamēr konkursā atradīs valdes locekli un priekšsēdētāju, šos pienākumus pildīs prokūristi. Taču nu padomes loceklis, Latvijas Radio pārraugs Ivars Āboliņš saka, ka prokūristus, iespējams, nemaz neiecels.

 “Šobrīd Uzņēmumu reģistrā vēl nav veiktas izmaiņas pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, vismaz Latvijas Radio mūs nav par to informējis. Līdz ar to šobrīd nekādas izmaiņas statūtos vēl nav stājušās spēkā un viss notiek tā, kā tas notika vēl pirms trīs dienām. Tad, kad šīs izmaiņas tiks veiktas, tad Sigita Roķe turpinās darbu kā valdes locekle un mēs iecelsim prokūristu vai prokūristus,” sacīja Āboliņš.

“Mēs par to lemsim, tikpat labi mēs šos prokūristus varam arī neiecelt. Mēs esam ar šīm izmaiņām statūtos devuši sev šādas tiesības,” norādīja NEPLP pārstāvis.

Izmaiņas Uzņēmumu reģistrā Latvijas Radio ir jāveic līdz 31.jūlijam.

“Protams, Roķei ir pilnīgas tiesības darboties un parakstīt jebkuru dokumentu, jo viņa ir valdes locekle. Mēs esam atvēruši ar šīm izmaiņām divas vakances, lai varētu izsludināt konkursu, jo nav iespējams izsludināt konkursu uz vakancēm, kuru nav,” skaidroja Āboliņš.

“Kamēr nebūs noslēgti darba līgumi ar diviem jaunajiem valdes locekļiem, kuri uzvarēs atklātā konkursā, tikmēr Roķe turpina darboties un vadīt Latvijas Radio,” sacīja NEPLP pārstāvis.

Jau ziņots, ka šā gada martā NEPLP izteica neuzticību Latvijas Radio valdes loceklim Uldim Lavrinovičam un valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam. Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi, un pēc tam padome lemtu par konkursa izsludināšanu uz divām vai trīs valdes locekļa vietām. Roķei arī tika uzdots iesniegt padomē Latvijas Radio funkciju auditu.

Šā gada maijā NEPLP nolēma ļaut Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei.

Taču jau jūlijā, samilstot virknei nesaskaņu starp Latvijas Radio un NEPLP, Latvijas Radio kolektīvs izteica neuzticību padomes priekšsēdētājas vietniekam Ivaram Āboliņam, kas ir Latvijas Radio pārraugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt