Latvijā sākas vērienīgi policijas reidi; uzmanīs arī gājējus

No piektdienas, 23.decembra, visā Latvijā policija uzsākusi visaptverošus reidus, lai atturētu braucējus no sēšanās pie stūres dzērumā. Kaut pēdējo gadu laikā dzērājšoferu kļuvis mazāk, to skaits aizvien ir liels. Līdztekus braucējiem policisti sola pastiprināti kontrolēt arī gājējus un velobraucējus.   

Pagrieziens uz Ventspils šoseju netālu no Jūrmalas ir pirmā vieta, kur šogad aizsākti  masveidīgie policijas reidi pirms Ziemassvētkiem. Te policisti strādājuši stundu un rezultāts - sēšanās pie stūres reibumā aizvien ir problēma.

“Ir jau bijis viens negatīvs rezultāts – 0,68 promiles izelpotajā gaisā, Cilvēks paskaidroja, ka jau vakar ir svinēti svētki. Mums pēc noteikumiem jāveic divi testi – pirmais bija 0,68, otrs bija 0,37 promiles, tāpēc autovadītājs tika palaists vaļā un pabrīdināts, lai nākamreiz šos svētkus svin prātīgāk,” stāstīja  policijas Speciālo uzdevumu nodaļas galvenais inspektors Ints Dzirkalis.

Lai nesabojātu svētkus sev un citiem, policisti iesaka pie stūres sēsties vismaz 12 stundas pēc grādīgo dzērienu lietošanas. Ja pašsajūta nav laba, braukšana jāatliek.  

Šādus reidus policija sola visā Latvijas teritorijā. Pastiprinātas alkohola pārbaudes būšot gan uz maģistrālajiem, gan reģionālajiem ceļiem. Tāpat tikšot kontrolēta ātruma ievērošana, kā arī atstarotāju lietošana gājējiem un velosipēdistiem.

“Viens no pastiprinātas uzmanības objektiem ir mazaizsargātie un gājēji. Ja papēta statistiku decembrī, no 13 bojāgājušajiem 9 ir gājēji. Ik dienu līst, ātri iestājas tumsa un gājēji ir mazāk redzami. Tāpēc ir iespējami negadījumi ar uzbraukšanu gājējiem. Tāpēc mēs pastiprināti raudzīsimies uz gājējiem,” brīdina policijas Satiksmes biroja priekšniece Vineta Mistre.

Pastiprināta policijas kontrole uz Latvijas ceļiem notiks līdz pat 2.janvārim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti