Dienas ziņas

Latvijas Kara muzejā jauna ekspozīcija par Neatkarības karu

Dienas ziņas

Trīs jauni datortomogrāfi Austrumu slimnīcā

Intensīvā snigšana apgrūtina skolēnu pārvadājumus

Latgalē piesnigušie ceļi apgrūtina skolēnu pārvadājumus

Lauku ceļi intensīvas snigšanas un apledojuma apstākļos ir gandrīz neizbraucami – ik darba dienu ziemā ar to nākas cīnīties arī skolēnu pārvadātājiem. Rēzeknes novada Verēmu pagastā skolēnu autobuss brauc gan pa vietējās pašvaldības, gan valsts ceļiem, un nereti buksēšanas vai pārāk lēna braukšanas ātruma dēļ skolēni kavē skolu un var būt apdraudēta arī drošība.    

Agri no rīta Verēmu pagasta autobuss aptuveni 50 kilometrus garo apli pēc skolēniem uzsāk Rēzeknes pilsētā un mēro to uz Verēmu pamatskolu, kā arī Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolu.

Nedēļas nogalē ceļi šajā apvidū gan iztīrīti, jo nupat intensīvi sniga. Tomēr autobusa šoferis Igors Urtāns stāsta, ka drīz atkal atsāksies problemātiska braukšana, kuru salīdzina ar pārvietošanos pa tramvaja sliedēm:

“Notīra un pēc tam pamet likteņa varā, izveidojas parasti tādos kaut kādos posmos trīs rises. Pretim braucošiem autotransportam izmainīties ir apgrūtinoši. Aukstā laikā gan bērniem jāgaida, tehnika pats par sevi lūst.”

Kādā braucienā, veicot apgriešanās manevru, skolēnu autobuss iestiga laukumā pie Ilzeskalna ciema veikala. Ja ne šeit, tad citviet līdzīgi gadījumi notiek teju ik rītu, tāpēc šoferim līdzi ir lāpsta un smiltis, palīgā nāk arī vietējie iedzīvotāji.

Dažreiz autobuss atpakaļ uz ceļa nonāk aptuveni 15 minūšu laikā, citkārt nākas palīdzību gaidīt pat stundu un ilgāk.

“Interesanti ir tas, ka it kā tie traktori ir braukājuši, neteiksim, ka bieži, bet tas ceļš ir joprojām tāds pats jau vairākas nedēļas. Tad te kolēģes vēl pastāsta arī par reisa autobusu, ka īpaši samainīties tik grūti,” atzīst Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne.

Līdztekus vietējiem ceļiem skolēnu autobuss šķērso arī valsts ceļus, kurus uztur “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU). Lielākā daļa no tiem atrodas B un C uzturēšanas klasēs, kas nozīmē, ka brauktuvēm pēc snigšanas jābūt attīrītām 6 – 18 stundu laikā. To, kādā klasē iekļaut ceļu, vērtē arī pēc sabiedriskā transporta kustības.

Konkrētu atbildi par iespēju paaugstināt klasi tieši tiem ceļiem, pa kuriem pārvietojas skolēnu autobusi, LAU pārstāvji nesniedz.

Tie tiek obligāti iekļauti C uzturēšanas klasē neatkarīgi no seguma veida. C uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums ir 10 centimetri, norāda LAU Komunikācijas daļas vadītāja Sigita Audere.

Kā vienu no iespējām, lai ceļus no sniega attīrītu regulāri un skolēni skolā nonāktu laikā, vietējie iedzīvotāji redz plašāku rocību piešķiršanu ceļu uzturēšanā privātajam sektoram un pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti