Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Medībās nošauj mednieku

Dienas ziņas

Pasaules mazbānīšu speciālistu salidojums Ventspilī

Lai pieslēgtu apkuri, jānoslēdz jauni līgumi

Lai pieslēgtu apkuri, jāslēdz jauni līgumi

Līdz ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos šosezon pieslēgt apkuri var vien tad, ja ar siltuma piegādātāju būs noslēgts jauns siltumenerģijas piegādes un lietošanas  līgums. Līdz šim līgumi tika  slēgti ar mājas pārvaldnieku, bet tagad likums paredz, ka līgums jāslēdz ar lietotāju. Jelgavā jaunais līgums vēl nav noslēgts aptuveni 30% māju.

Sinoptiķi sola, ka nedēļas nogalē zeltainās lapas jau pārklās pirmās sniega pārslas, tomēr Jelgavas daudzdzīvokļu namu iemītnieki nesteidz sākt apkures sezonu. Patlaban apkure pieslēgta vien 41 dzīvojamajai mājai.

„Mājas vecākā nāca, prasīja parakstīties, bet, kamēr jau temperatūra vēl plusos, nevajag. -  Nav  vēl un nevajag tāpēc, ka par to jāmaksā, bet vēl var tāpat dzīvot,” saka jelgavnieki Valentīna un Vasīlijs.

Šoruden  siltums dzīvokļos  gan būs atkarīgs ne tikai no iedzīvotāju vēlmēm. Šogad spēkā stājušies grozījumi normatīvajos aktos, tāpēc  visām mājām līgumi jāpārslēdz.

Ja iepriekš līgums tika slēgts ar mājas pārvaldnieku, tad šobrīd līgumam ir jābūt noslēgtam starp siltumenerģijas piegādātāju un lietotāju. Enerģētikas likuma izpratnē lietotājs ir māja, nevis atsevišķi dzīvokļi, un attiecīgi mums līgums ir jāslēdz ar dzīvokļu īpašnieku kopību, kura pieņem lēmumu un deleģē savu pārstāvi,” skaidro SIA ''Fortum Jelgava'' komunikācijas vadītāja Guntra Matīsa.

Patlaban  Jelgavā to izdarījušas 225 mājas, vēl 54 ir izņēmušas līguma projektu, bet tas joprojām nav noslēgts. Savukārt 39 mājās lietas labā nav darīts nekas.

Dzīvokļu īpašniekiem arī jāpieņem lēmums, vai viņi no siltumpiegādātājiem vēlas saņemt vienu rēķinu par visu māju, vai katram dzīvoklim atsevišķu.  Par katru rēķinu gan  būs jāpiemaksā 1,27 eiro bez PVN.

Taču jāņem vērā - kamēr līgums nebūs pārslēgts, apkures pieslēgšana nebūs iespējama.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt