Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

4. maiju svin Kuldīgā

Kuldīgā svētku noskaņu rada arī bez cilvēku pulcēšanās

Atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu, arī Kuldīgas ielās bija padomāts par svētku noskaņu. Pie kafejnīcām klāti balti galdi, ielās dzirdamas mūzikas skaņas, bet deju kolektīvu dalībnieki bija saposušies tautastērpos.

Lai arī neierasti, bez cilvēku pulcēšanās un kopīgas svētku baudīšanas, tomēr Kuldīgas ielās svētku noskaņa bija radīta. Viens no Latvijas neatkarības atjaunošanas simboliem bija novadnieks, aktieris un sabiedriskais darbinieks Ēvalds Valters. Jau piecus gadus Kuldīgas rātslaukumu papildina vides objekts ''Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru''. Aktiera galdiņš šais svētkos allaž tiek pie mākslinieču tieši viņam radītā baltā galdauta.

Kuldīgas novada domes deputāts Aleksandrs Lange 1990. gadā bija viens no tiem, kas pacēla roku par Latvijas neatkarības atjaunošanu. "Tā diena pirms 30 gadiem bija saulaina, jauka ne tikai deputātiem, bet visiem tiem, kas juta līdzi. Bija tautas pacēlums," pauda Lange.

Lai pilsētas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem radītu patīkamāku svētku noskaņu, ielās varēja sastapt vidējās paaudzes deju kolektīva “Bandava” dalībniekus un Kuldīgas kultūras centra muzikālo transporta līdzekli - orķestropēdu un to braucējus ceremonijorķestri “Miers un Bērziņš”.

"Man ir liels prieks, ka mums izdevās šajā laikā, kad pulcēties nedrīkstam, tomēr radīt Kuldīgā svētku sajūtu. Kuldīgā tieši Rātslaukumā pie vecā rātsnama bija Tautas frontes Kuldīgas nodaļas štābs," stāstīja Kuldīgas Kultūras centra direktore Inta Burnevica.

Svētku reizē ikviens drīkstēja dāvināt pilsētai dārza neļķu stādus, no kuriem kopīgi tika veidota Latvijas kontūra. Pēc svētkiem puķu stādi tiks iestādīti kādā no skvēriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti