Ārpus Rīgas

Daugavpilī pirms jaunā mācību gada katastrofāli trūkst latviešu valodas skolotāju

Ārpus Rīgas

Diskutē par tiešajiem lidojumiem Liepāja - Minska un sadarbību dzelzceļa pārvadājumu jomā

Avīzes "Kurzemnieks" galvenā redaktore par sabiedriskajām apspriedēm Kuldīgā

Kuldīgā pēc iedzīvotāju iebildēm samazina cērtamo koku skaitu pie pastaigu takas un kompetenču centra

Kuldīgā sabiedriskās apspriešanas par ieceri izcirst kokus pie topošās pastaigu takas un kompetenču centra izvērtušās visai emocionālas. Iedzīvotāji aktīvi iebilduši pret pašvaldības plāniem izcirst kokus, un tā rezultātā panākts kompromiss – samazināts cērtamo koku skaits pie abiem objektiem, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Kurzemnieks" galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Pēc kuldīdznieku iebildēm par pusi mazāk koku, nekā iepriekš plānots, tiks izcirsti pie topošās pastaigu takas. Saskaņā ar koriģēto plānu tiks izcirsti tikai tie koki, kas ir bīstami. Savukārt tie koki, kurus bija plānots izcirst, lai no takas būtu labāks skaits uz pilsētu, tostarp Ventas rumbu, tiks saglabāti. Kuldīdznieki iebilduši pret koku ciršanu, jo savulaik paši piedalījušies to stādīšanā.

Pastaigu taka plānota 400 metru garumā gar upi – vietā, kur jau savulaik šāda taka ir bijusi, bet aizaugusi. Pastaigu taku drīzumā sāks būvēt.

Otrajā sabiedriskajā apspriešanā par koku izciršanu pie Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma topošā kompetenču centra iesaistījās vēl vairāk cilvēku – kopumā 169 kuldīdznieki, iebilstot pret 12 vecu liepu izciršanu.

Pēc iedzīvotāju iebildēm liepas pie ēkas fasādes tiks atstātas, bet tiks izcirsti atsevišķi koki sētas pusē. Līdz ar to lielākā daļa koku tiks saglabāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt