Stradiņa slimnīcā uzstādīta pasaulē pirmā bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas iekārta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā šonedēļ uzstādīta pasaulē pirmā bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas iekārta darbinieku testēšanai, informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Iekārta darbinieku testēšanai uzstādīta sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju. Tā nodrošinās pēc iespējas ātrāku inficēto personu identifikāciju un ļaus ātri reaģēt uz iespējamo Covid-19 infekcijas izplatību, kā arī samazinās noslodzi slimnīcas personālam.

Jaunā iekārta dos iespēju uzlabot testēšanas procesa loģistiku, savukārt iekārtas programmatūra savlaicīgi nodrošinās informāciju darbiniekiem par nepieciešamajiem testēšanas algoritmiem.

“Katrs savlaicīgi atklāts inficēšanās gadījums darbinieku vidū ir būtisks, lai slimnīcā saglabātu drošu vidi gan darbiniekiem, gan pacientiem,” pauda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Pasaulē pirmās bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas iekārtas palaišana. 2020. gada decembris.
Pasaulē pirmās bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas iekārtas palaišana. 2020. gada decembris.

Inovatīvu bezkontakta analīžu nodošanas iekārtu ir izgatavojusi E.Gulbja laboratorija sadarbībā ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas Finieris”.

Iekārta no idejas līdz uzstādīšanai ir Latvijas speciālistu un uzņēmumu radīta, uzsvēra E. Gulbja laboratorijas valdes loceklis Didzis Gavars.

Iekārta ir pilnībā automatizēta, un tās programmatūra nodrošina attālinātu iekārtas pārvaldību.

Jaunais laboratorijas robots ievērojami ietaupīs gan laboratorijas, gan slimnīcas personāla laiku, nodrošinās ātrāku testa rezultātu saņemšanu  un samazinās inficēšanās risku.

Nākotnē līdzīgas iekārtas tiks uzstādītas arī citviet un tajās varēs nodot visu veidu testējamo materiālu, kas tiks uzglabāts droši gan no datu aizsardzības viedokļa, gan atbilstoši bioloģiskā materiāla uzglabāšanas temperatūras režīmam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti