Kukuļņemšanā aizdomās turētā Stabiņa izraidīta uz Latviju un apcietināta

Valsts policijas (VP) amatpersonas ceturtdien lidostā "Rīga" apcietinājušas par kukuļņemšanu aizdomās turēto bijušo Rīgas domes amatpersonu Āriju Stabiņu, aģentūrai LETA pavēstīja VP Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Māris Geida.

Viņš norādīja, ka Stabiņa, kura 5.novembrī tika aizturēta Ēģiptē, no šīs valsts tika izraidīta un tās varas iestādes informēja Latvijas tiesībsargājošās institūcijas par to, ar kuru reisu Stabiņa ielidos Latvijā. Pateicoties Ēģiptes varas iestāžu darbībai, tika nokoordinēta Stabiņas apcietināšana.

Geida arī norādīja, ka par Stabiņu bija izdots Eiropas apcietināšanas orderis, līdz ar to viņai acumirklī tika piemērots apcietinājums, nevis aizturēšana. Policija zināja, ka Stabiņa slēpjas tieši Ēģiptē, un viņas meklēšana bija uzticēta Ēģiptes varasiestādēm. Kā tieši Stabiņu izdevies aizturēt, policija gan nezina.

“Mēs visu laiku motivējām viņus, atgādinājām par sevi, ka mums šī meklēšana ir aktuāla, un neko vairāk. Tālāk jau tas bija nodots ēģiptiešu ziņā, kā meklēt, kā atrast. Tur mēs tieši neesam iesaistīti. Tik vien man ir zināms, ka aizturēšana notika Šarmelšeihā 5. novembrī. Tās ir visas ziņas, kas ir manā rīcībā,” norādīja Geida.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka aģentūrai LETA norādīja, ka Stabiņai tagad tiks izsniegta apsūdzība un pēc tam tiks veiktas tālākās nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai lietu virzītu uz tiesu.

Savukārt Stabiņas advokāte Līga Cīrule aģentūrai LETA pastāstīja, ka viņa plāno ar Stabiņu tikties ieslodzījuma vietā kopā ar prokuroru, lai lemtu par tālāko rīcību. Cīrule piebilda, ka vēl nav kontaktējusies ar Stabiņu kopš viņas atgriešanās Latvijā.

KONTEKSTS:

Ilggadējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Āriju Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2012. gada rudenī. KNAB Stabiņu turēja aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu.

Dažus mēnešus vēlāk tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret 15 000 latu lielu drošības naudu, un, kad 2013. gada vasaras sākumā tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi. Drīz pēc tam izskanēja ziņas, ka bijusī Rīgas domes amatpersona, iespējams, slēpjas Ēģiptē. Vēl kādu laiku izmeklējošās iestādes turpināja Stabiņu meklēt Latvijā, bet gadu pēc aizturēšanas viņu izsludināja starptautiskajā meklēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti