Panorāma

1918. gada avīzes par Latvijas dibināšanu

Panorāma

Prezidents vēl nenosauc premjeru

Ēģiptē aizturēta Ārija Stabiņa

Ēģiptē aiztur korupcijā apsūdzēto bijušo Rīgas amatpersonu Stabiņu

Ēģiptē aizturēta par kukuļņemšanu aizdomās turētā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa. Viņu pirms sešiem gadiem aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), tomēr jau pusgadu vēlāk Stabiņa no Latvijas varasiestāžu redzesloka pazuda.  

Viņas advokāte Līga Cīrule Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka pirmdien, 19.novembrī, Ēģiptē norisinājās tiesa par Stabiņas izdošanu uz Latviju, tomēr tās lēmums pagaidām nav zināms.  

Ilggadējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Āriju Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2012.gada rudenī. KNAB Stabiņu turēja aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu.

Dažus mēnešus vēlāk tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret 15 000 latu lielu drošības naudu, un, kad 2013.gada vasaras sākumā tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Drīz pēc tam izskanēja ziņas, ka bijusī Rīgas domes amatpersona, iespējams, slēpjas Ēģiptē.

Vēl kādu laiku izmeklējošās iestādes turpināja Stabiņu meklēt Latvijā, bet gadu pēc aizturēšanas viņu izsludināja starptautiskajā meklēšanā.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas informācijas tagad, piecus gadus vēlāk, Stabiņa Ēģiptē aizturēta. Viņas advokāte to apstiprina.

“Pēc manā rīcībā esošās informācijas tiesa bija vakar, bet konkrēti es nevaru pateikt, ko viņi ir nolēmuši, jo man neviens to nevar paskaidrot,” sacīja advokāte.

Ģenerālprokuratūra pagaidām nekomentē, vai pieprasījusi Stabiņas izdošanu Latvijai, bet viņas advokātes minētā tiesvedība varētu nozīmēt, ka Ēģipte lēmusi Stabiņu izdot, bet viņa šo lēmumu pārsūdzējusi. Ja Ēģipte Stabiņu tomēr izdos, viņu uz Latviju pārvedīs Valsts policija, kas gan arī plašākus komentārus pagaidām nesniedz.

Policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska vien norādīja, ka “saskaņā ar Valsts policijas rīcībā esošajām ziņām Stabiņu Ēģiptē ir aizturējušas Ēģiptes varas iestādes, taču ne saistībā ar izsludināšanu starptautiskajā meklēšanā”.

Tas nozīmē, ka Stabiņa pati kaut kādā veidā nonākusi Ēģiptes varas iestāžu uzmanības lokā.   

KONTEKSTS:

Stabiņu aizturēja 2012.gada septembrī aizdomās par kukuļņemšanu. Stabiņa divus mēnešus atradās apcietinājumā un, iznākot no ieslodzījumu vietas, uzrakstīja atlūgumu. Prokuratūra Stabiņu apsūdz par kukuļu pieņemšanu un dokumentu viltošanas organizēšanu. No apcietinājuma bijušo domes amatpersonu izlaida pret drošības naudu – 15 tūkstošiem latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti