Tiesa prasa apcietināt pazudušo, korupcijā apsūdzēto Stabiņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir lūdzis tiesu piemērot apcietinājumu korupcijā apsūdzētajai bijušajai Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītājai Ārijai Stabiņai. Tiesa pirmdien šo KNAB prasību ir apmierinājusi, tomēr, tā kā sievietes atrašanās vieta nav zināma, tiesas lēmumu pagaidām īstenot nav iespējams.

KNAB pārstāve Inta Saboha Latvijas Radio apstiprināja, ka Stabiņa pārkāpusi iepriekš noteiktos drošības līdzekļus, kas tostarp aizliedz izbraukt no valsts. Tāpēc arī lūgts tiesu mainīt Stabiņai noteikto drošības līdzekli. Šobrīd KNAB mēģina noskaidrot viņas atrašanās vietu un, lai to izdarītu, ir iesaistītas arī citas izmeklējošās iestādes.

Pirmdien vēl nebija izlemts, vai izsludināt Āriju Stabiņu starptautiskā meklēšanā. No publiski izskanējušām ziņām noprotams, ka bijusī ierēdne, kurai izbraukt no valsts bija aizliegts, Latviju pametusi uz neatgriešanos. Ārijas Stabiņas advokāte plašus komentārus atteicās sniegt. "Ziniet, paprasiet procesa virzītājai.... Lēmums ir piemērot apcietinājumu,” pēc tiesas sēdes teica zvērināta advokāte Līga Cīrule.

Jau vēstīts, ka pēc TV3 informācijas Stabiņa ir atstājusi atvadu vēstuli savai ģimenei. Radiniekiem adresētā vēstulē Stabiņa raksta, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet. Radinieki nav vērsušies policijā, lai tā sāk sievietes meklēšanu, vienīgi darījuši tiesībsargiem zināmu vēstules saturu.

Stabiņu aizturēja septembrī aizdomās par kukuļņemšanu. Stabiņa divus mēnešus atradās apcietinājumā un, iznākot no ieslodzījumu vietas, uzrakstīja atlūgumu. Prokuratūra Stabiņu apsūdz par kukuļu pieņemšanu un dokumentu viltošanas organizēšanu. No apcietinājuma bijušo domes amatpersonu izlaida pret drošības naudu – 15 tūkstošiem latu.

"Nekā personīga" stāstīja par iespējamo korupcijas shēmu, kas saistīts ar dzīvokļu maiņu. Lai kāds, kurš līdz šim mitinājās saimnieka mājā, ārpus rindas pēkšņi iegūtu beztermiņa īres tiesības pašvaldības dzīvoklī, bija vajadzīga nauda un informācija. Zinot, ka pašvaldības īpašums atbrīvosies, to nevis piešķīra kādam no rindā gaidošajiem sešiem tūkstošiem iedzīvotāju, bet vajadzīgajam cilvēkam ļāva iemainīt pret īrēto dzīvokli saimnieka mājā.

Oficiāli pašvaldībai par šādu īres tiesību maiņu jāmaksā 43 lati, neoficiāli šāda darījuma takse ir ap 10 tūkstošiem, jo kukulis jādod gan personai, kura pašvaldības dzīvokli atbrīvo, gan starpniekam – visbiežāk kādam māklerim, gan amatpersonai, kura darījumu izkārto, stāstīja "Nekā personīga".

TV3 zināms, ka par šādu maiņas darījuma izkārtošanu kopā ar Stabiņu pašlaik apsūdzētas vēl sešas personas, tostarp Stabiņas znots un viņai pazīstama māklere.

Pagājušajā gadā līdz brīdim, kad Stabiņu arestēja, bija izskatīti 52 šādi dzīvokļu maiņas darījumi. Šogad - 34. Pēc KNAB ieteikuma maiņa uz laiku apturēta. Bet likvidēt to pavisam pārvalde negrasās, raidījumam norādīja Rīgas domē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti