Tiesībsargājošās iestādes Stabiņu vēl nav izsludinājušas starptautiskajā meklēšanā

Korupcijā apsūdzētā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa pašlaik nav izsludināta starptautiskajā meklēšanā. Viņa tiek meklēta Latvijā, jo nav pierādījumu, ka viņa ir pametusi valsti, norādīja tiesībsargājošās iestādes.

"Pašlaik tiek veikti meklēšanas pasākumi Latvijā, un, lai izsludinātu personu starptautiskā meklēšanā, ir sākotnēji jāiegūst pierādījumi tam, ka persona atrodas ārvalstīs," pavēstīja Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe.

Uz to norādīja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

17.jūnijā tiesa Stabiņai mainīja drošības līdzekli un piemēroja apcietinājumu, taču jau kopš jūnija sākuma viņa izsludināta meklēšanā.

Apcietinājumu Stabiņai piemēroja pērn 19.septembrī, bet novembra vidū viņu atbrīvoja no apcietinājuma pēc drošības naudas samaksas. TV3 ziņoja, ka viņa atstājusi vēstuli tuviniekiem un pazudusi. Viņa esot rakstījusi, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām to pamet.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklēšanā gūti pierādījumi, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa, izmantojot starpniekus, iespējams, ilgstoši pieņēmusi kukuļus saistībā ar pašvaldības dzīvokļu beztermiņa īres tiesību piešķiršanu.

Lietas materiāli nosūtīti Ģenerālprokuratūrai.

Tomēr nolemts krimināllietu sadalīt. Patlaban KNAB lietvedībā turpinās kriminālprocess pret pārējām aizdomās turētajām personām par iespējamo iesaistīšanos vairāk nekā 20 noziedzīgo nodarījumu epizodēs.

Savukārt Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors uzrādījis apsūdzību Stabiņai par kukuļošanu un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti