Panorāma

Lietuvā ar Covid-19 saslimuši 424, pieci miruši

Panorāma

Kādēļ nepalielina testēšanas jaudas?

Nauda virtuāla, briesmas – reālas

Kriptovalūtas apritē iesaistītie nereti kļūst par mērķi noziedzniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kriptovalūtas nozare ļauj cilvēkiem ar noteiktām tehniskām un finansiālām zināšanām iegūt tikpat kā neizsekojamus finanšu līdzekļus. Vienlaikus šai jomai ir vājš tiesiskais regulējums, tādēļ kriptovalūtas apritē iesaistītie nereti kļūst par ērtu mērķi noziedzniekiem.

“Jo vairāk šis tirgus ir neregulēts, jo tas vairāk pievelk dažādas tumšas noziedzības puses un riski pieaug. Jo ātrāk šī joma tiks sakārtota, jo labāk visā pasaulē,” sacīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Grišins.

ASV kiberdrošības eksperts Džeisons Lops savā blogā apkopojis vairāk nekā 60 uzbrukumus kriptonozares uzņēmējiem pēdējo piecu gadu laikā dažādās pasaules malās. Nupat šajā sarakstā pievienots arī Latvijā novērstais uzbrukuma mēģinājums. Ar piezīmi – viens no retajiem gadījumiem, kurš beidzās veiksmīgi.

Cik tad bīstami ir darboties kriptovalūtas nozarē Latvijā?

“Es esmu dzirdējis gadījumus, kad notiek darījums. Viena puse veic darījumu, un tad tiek izvilkts ierocis, piemēram, un tā... Šī ir interneta norēķinu sistēma, kur darījumi notiek no personas personai bez kādu finanšu institūciju vai trešo pušu iesaistes. Tad drošība – katram pašam ir par savu drošību jārūpējas,” sacīja kriptovalūtu entuziasts Kristaps Kaupe.

Ir dažādi tehniskie risinājumi, kā padarīt virtuālo naudu uzbrucējam nepieejamu pat nolaupīšanas gadījumā. Bet galvenais aizsardzības mehānisms ir vecā un labā patiesība: nevajag lielīties par sev piederošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti